На Дніпропетровщині аналізується хід запровадження дуальної освіти у ЗП(ПТ)О

Реалізуючи пріоритети Міністерства освіти і науки України в плані модернізації системи формування трудового робітничого потенціалу з запровадження елементів дуального навчання на базі ДНЗ «Дніпровський центр професійно-технічної освіти» (далі ДЦПТО), де проводиться експеримент всеукраїнського рівня за темою «Організація професійної підготовки майбутніх кваліфікованих робітників за дуальною формою здобуття освіти» з залученням до процесу провідного державного підприємства аерокосмічної галузі  «Південний машинобудівний завод ім. О. М. Макарова», проведено круглий стіл з аналізу перших результатів експерименту.

Учасниками круглого столу були організатори (представники закладу), представники підприємств області, голова Федерації об’єднаних роботодавців Дніпропетровщини, представники Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Дніпропетровській області, представники Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області, представники Торгово-промислової палати області та представники Торгово-промислової палати Магдебурзької землі Німеччини, які перебували в регіоні в рамках співпраці з питань підготовки робітничих кадрів.

Предметом розмови були перші результати та проблеми, які постали в процесі організації дуального навчання.

Про проблеми закладу інформували керівники ДЦПТО. Про наробки,  проблеми, які мають місце в процесі реалізації завдань з дуального навчання в ЗП(ПТ)О області проінформував керівник методичної служби профтехосвіти у Дніпропетровській області.

Представники підприємств висловили свої оцінки та пропозиції стосовно вирішення проблемних питань, пов’язаних з дуальною формою підготовки робітничих кадрів.

Крім того, предметом розмови учасників круглого столу було запропоновано методичною службою обговорення проекту Розпорядження Кабінету Міністрів України « Про затвердження плану заходів на 2019-2027 роки із запровадження концепції реалізації державної політики у сфері професійної ( профтех) освіти «Сучасна професійна (профтех) освіта».

В результаті обговорення прийнято рішення направити розробникам документу його оцінку та пропозиції щодо внесення змін та доповнень до опублікованого 08.10.2019 року проекту зазначеного документу.

Висловлюємо сподівання, що розробники врахують пропозиції в першу чергу роботодавців, які були учасниками круглого столу та інших зацікавлених від Дніпропетровщини.

Переконані, що подібні заходи будуть сприяти демократичним шляхам осучаснення системи формування робітничого потенціалу за запитом економіки регіону.

В.М. Василиненко,

директор НМЦ ПТО у Дніпропетровській області