ЗАСІДАННЯ СЕКЦІЇ ВИКЛАДАЧІВ ПРИРОДНИЧИХ ДИСЦИПЛІН

Згідно з планом НМЦ ПТО на базі навчально-наукового комплексу «Акваріум» Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара відбулося засідання обласної секції викладачів природничих дисциплін за темою: «Формування соціальних та інформаційних компетентностей як складова біологічної та екологічної освіти».

 

Реформування  закладів освіти відповідно до Закону України «Про загальну середню освіту» передбачає реалізацію принципів гуманізації, демократизації освіти, методологічну переорієнтацію процесу навчання на розвиток особистості учня, формування його компетенцій. У реалізації цих завдань важлива роль відводиться викладачу, який формує інтелектуальний потенціал гуманного суспільства. Сучасному закладу професійної (професійно-технічної) освіти  потрібні викладачі, які оперативно і творчо реагують на зміни соціального середовища, ефективно відображають у навчанні досягнення науково-технічного прогресу, грамотно спрямовують особистий розвиток учнів, постійно працюють над удосконаленням освітнього процесу. Передумовою актуалізації цих якостей є готовність і здатність педагога здійснювати пошукову діяльність в освіті.

На секції обговорювалось питання зовнішнього незалежного оцінювання в 2020 році. Начальник методичного відділу Дніпровського регіонального центру оцінювання якості освіти – Мукомел Н.А. розповіла про можливості сайту, підготовку до ЗНО, програми підготовки, характеристику сертифікаційних робіт, оцінювання робіт.

Асистент кафедри загальної біології та водних біоресурсів біолого - екологічного факультету Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара Шаповаленко З.В. розповіла викладачам про конкурси, квести, вікторини екологічного спрямування, які проводить ДНУ для учнів.

 

Слабоспицька О. В., завідуюча науковою лабораторією НДІ біології ННК «Акваріум» ДНУ ім. Олеся Гончара розповіла про історію створення унікального навчально-наукового комплексу «Акваріум», якому виповнилось 33 роки. Викладачі мали змогу насолодитися вражаючою виставкою-експозицією, що складається з більш ніж 20 акваріумів, в яких живуть прісноводні риби та рослини з усіх куточків земної кулі. Оглянули мешканців центрального акваріуму експозиційної зали, об’ємом 100 кубічних метрів, який є справжньою перлиною ННК «Акваріум». Тут мешкають прісноводні риби з різних водойм та ті, що розводяться в рибних господарствах України.

Досвідом своєї роботи щодо формування соціальних та інформаційних компетентностей як складової  біологічної та екологічної освіти  поділились викладачі: ДВПУБ – Гаркуша С.М., ПЦППРК – Ковтун Л.О.

Старший викладач кафедри природничо-математичної освіти Дніпровської академії неперервної освіти Кочерга Є.В. провела з викладачами тренінг з теми ««Інтеграція як основа розвитку компетентності сучасного педагога» Дніпропетровської

За підсумками секції  викладачів природничих дисциплін розроблено рекомендації та надіслано на електронні адреси ЗП(ПТ)О для практичного використання в роботі.

Василиненко В.М.,

                                                                                                  директор НМЦ ПТО

 у Дніпропетровській області