Заклади професійної освіти Дніпропетровщини відзначають День захисника України

 

День захисника України — свято, що відзначається в Україні 14 жовтня у день Святої Покрови Пресвятої Богородиці водночас з Днем Українського козацтва.

Напередодні свят в закладах професійної (професійно-технічної) освіти Дніпропетровщини відбулись ряд виховних заходів: уроки-мужності, зустрічі з учасниками ООС (АТО), круглі столи та конференції, благодійні та соціальні акції на підтримку сучасних захисників Батьківщини, конкурси  плакатів «Ми – українці», учнівських творів «В єдності наша сила»,  проведено розважально-пізнавальні програми «Козацька Покрова».

В ДПТНЗ "Західно-Дніпропетровський центр професійно-технічної освіти" відбулося відкриття меморіальних дошок трьом загиблим випускникам. Військовослужбовці, рідні та близькі полеглих героїв, представники виконавчого комітету Жовтоводської міської ради, П'ятихатської районної адміністрації, військові комісари Жовтоводського МТЦК та СП та П'ятихатського РТЦК та СП, волонтери, студенти і викладачі навчального закладу в якому навчалися загиблі герої, зібралися аби таким чином вшанувати пам'ять про них.

З метою популяризації двох головних свят нашого народу в  бібліотеках та інформаційних центрах ЗП(ПТ)О проведено обласні читання, презентовано книжково-ілюстративні виставки «Козацтво в українській історії, культурі та національній самосвідомості» та альманах «Профтехосвітяни на захисті незалежної України: 2014-2019рр.», «Ми українці – ми патріоти».

Здобувачі освіти з викладачами Криворізького центру підготовки та перепідготовки робітничих кадрів будівельної галузі допомагали в ремонтних та будівельних роботах Координаційного Центру та Музею Героїв АТО.

Традиційно, перед святом Покрови, відбуваються змагання навчальних закладів області «Козацька наснага».

З нагоди відзначення Дня захисника Украіни та Дня козацтва колективи брали участь у місцевих заходах: у конкурсі "Краща сільська жінка-козачка" (ПТУ №79), змагання на спритність (ПТУ №88).

День захисника України – це свято нескорених, бо незважаючи на всі випробування дух українського народу не вдається зламати жодному з ворогів. Захисники України – це ті, для кого поняття – честь, гідність, сила, витримка і відповідальність – не просто слова. Це ті, хто готовий не на словах, а на ділі повсякчас захищати свою родину, свій народ, свою країну.

 

Директор НМЦ ПТО

у Дніпропетровській області

В.М.Василиненко