Профтехосвітяни на фестивалі «Мама+Я»

З метою реалізації  сучасної концепції Нової української школи реалізується  програма, яка  спрямована на виховання дитини як суб'єкта власного життя, спроможного робити усвідомлений вибір.

9 вересня 2019 року в місті Дніпро на території розважального комплексу «Bartolomeo Best River Resort» 14 закладів професійної (професійно-технічної) освіти Дніпропетровщини взяли участь у фестивалі для 4000 дітей пільгової категорії Дніпропетровської та Запорізької областей.

Захід відбувся за сприяння департаменту освіти і науки Дніпропетровської облдержадміністрації, навчально-методичного центру профтехосвіти у Дніпропетровській області та підтримки меценатів, волонтерів, соціальних партнерів та представників підприємств міста.

На фестивалі презентовано понад 100 інтерактивних майданчиків: зіркові концерти  дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування, чемпіонат з футболу, виставка творчих робіт та веселі старти.

Заклади П(ПТ)О міст Дніпра, Новомосковська, Кривого Рогу, смт. Софіївки та Петриківки презентували юним гостям свята понад 50 майстер-класів за професіями галузей машинобудування, електротехніки, деревообробки і будівництва, легкої промисловості, торгівлі та харчування, сфери послуг, сільського господарства, залізничного та автомобільного транспорту, туристичного  та ресторанного сервісу.

У формі інтерактивних ігор та тренінгів практичним психологом проведено психологічне тестування щодо свідомого вибору професії та майбутнього трудового шляху.

На кожній локації спеціалісти ЗП(ПТ)О надавали вичерпну консультацію щодо державної підтримки, психолого-педагогічного супроводу та адаптації здобувачів освіти під час навчання в закладах профтехосвіти: забезпечення  стипендією, підручниками, місцями у гуртожитку, харчуванням, гарантованим працевлаштуванням та першим робочим місцем на провідних підприємствах регіону. Із зацікавленістю гості отримали інформацію про творчий розвиток та  зростання юнаків і дівчат, що навчаються в ЗП(ПТ)освіти,  можливість  безкоштовно відвідувати спортивні секції: футбол, волейбол, футзал, легка атлетика, шахи, шашки,  а  також гуртки художньої самодіяльності, брати участь у різноманітних  конкурсах, фестивалях, святкових заходах тощо.

У заході взяли участь  учні закладів П(ПТ)О, отримали нагороди та гуманітарну допомогу від організаторів фестивалю та меценатів.

Сформований план спільних заходів щодо підтримки дітей пільгових категорій передбачає системну співпрацю закладів загальної середньої освіти, ЗП(ПТ)освіти та благодійних організацій.

В.М. Василиненко,

директор НМЦ ПТО

у Дніпропетровській області