Свято Жнив – народні традиції в системі підготовки робітничих кадрів для агропромислової галузі

 

Недарма останній місяць літа на Україні називають серпнем. З приходом серпня для серпів і кіс було завжди багато роботи. Обжинки – старовинний народний звичай святкування закінчення жнив, що покликаний забезпечити майбутній багатий урожай.

Обжинки власне були апогеєм аграрно-господарського року, і в сучасній України цей звичай трансформувався в свято аграріїв – Свято Жнив. Про прадавні традиції пам’ятають і в закладах П(ПТ) освіти області, що здійснюють підготовку здобувачів освіти з професій сільськогосподарського спрямування.

Протягом землеробського сезону майбутні трактористи-машиністи та робітники фермерських господарств закріплювали на практиці здобуті навички і уміння з агрономії, агротехнології, використання у виробництві сільськогосподарських машин і технологій.

Так, в ПТУ № 79 (смт. Петриківка) здобувачі освіти навчаються орати, сіяти, збирати зернові культури (пшениця, ячмінь), а також налагоджувати сівалки, плуги, борони, правильно розраховувати витратну кількість посівних матеріалів. Також учні відвідують постійно виставки новітньої техніки та обладнання, проходять практику на провідних сільськогосподарських підприємствах району. В цьому році була відвідана виставка новітньої с/г техніки "Весна-2019" у с. Партизанському Дніпропетровської області. Здобувачі освіти із задоволенням ознайомилися із новинками техніки в галузі сільського господарства та отримали нові знання.

Цікавим виявився досвід співпраці ПТУ № 88 (смт. Магдалинівка) з роботодавцями. На засадах соціального партнерства в цьому році на полях навчального закладу в 60% всіх технологічних операцій була залучена новітня техніка агропідприємств району, здобувачі освіти отримали можливість випробувати себе в ролі керманича сільськогосподарських агрегатів на безкоштовній основі. Готовий до партнерства потужний Агро-холдинг ТОВ «Агро-Овен» та фермери одноосібники.

В навчальному господарстві ПТУ № 81 для підвищення врожайності використовуються сучасні технології, засоби захисту рослин та районовані сорти насіння пшениці та гібриду соняшника. Ділянки навчального господарства обробляються власною технікою училища, що дає можливість активно залучати до професійно-практичної підготовки здобувачів освіти закладу.

На базі навчально-практичного центру ВПУ № 75 під час виробничого навчання здобувачі освіти відпрацьовують професійні компетентності, набувають потрібних практичних навичок самостійно та якісно виконувати роботи, передбачені державними стандартами професійної освіти. До свята були проведені тематичні позаурочні заходи: «Обряди косовиці та жнив», «Свято першого снопа», «Свято врожаю» та інші.

Але на полях навчальних господарств закладів освіти області ще достигають зерна кукурудзи та соняшника. Тому побажаємо нашим колегам успішних осінніх жнив та багатих врожаїв.