Методична служба П(ПТ)ТО Дніпропетровщини формує вектори впливу на діяльність ЗП(ПТ)О у 2019/2020 навчальному році

 

Виходячи із викликів часу, політики Міністерства освіти і науки України щодо модернізації системи формування трудового потенціалу держави, запиту роботодавців методичною службою П(ПТ)О Дніпропетровщини сформовано вісім головних пріоритетів своєї діяльності в 2019/2020 навчальному році.

Пріоритети стали приводом доповнення до річного плану роботи та розробки плану масових заходів на новий навчальний рік.

Головні вектори впливу НМЦ ПТО на діяльність закладів професійної (професійно-технічної) освіти  є конкретизація роботи методистів безпосередньо з педагогами, врахування результатів опитування користувачів  послуг, навчання педагогів на прикладах роботи творчих педагогів, які стали переможцями методичного фестивалю – 2019.

План передбачає проведення 35% масових заходів з керівниками та педагогами в режимі  online, з демонстрацією на 65% масових заходів досвіду педагогів, заплановано семінари на підприємствах чи за участю роботодавців. Окрім роботи секцій започатковуються тренінги, майстер-класи за запитами педагогів.

Планом продовжується проведення спільних заходів НМЦ ПТО з Дніпропетровською академією неперервної освіти, позашкільними обласними установами та іншими соціальними партнерами.

Розділ плану «Дуальна освіта» передбачає системні зустрічі з організаторами навчання учнів  ЗП(ПТ)О в умовах виробництва з елементами дуальної форми здобуття освіти.

Передбачається практика проведення практичних занять для викладачів предмету «Захист Вітчизни» спільно з військовими формуваннями.

Продовжує працювати педагогічна лабораторія «STEM-освіта в дії».

Розпочинаємо дистанційний курс навчання для представників ЗП(ПТ)О відповідальних за розробку проектів та грантів.

Розпочинаємо набір в групи дистанційного навчання педагогів та учнів за напрямком кібер безпеки в регіональній Академії CISCO, яка організована на базі НМЦ ПТО у Дніпропетровській області.

Продовжуємо працювати в українсько-польському проєкті «CivisPolonus» по розвитку громадянських компетенцій учнів ЗП(ПТ)О.

З кожного напрямку діяльності НМЦ ПТО сплановано вебінари з науковцями, іншими областями.

Планом конкретизується спільна робота з закладами ПТО зі створення центрів професійної кар’єри.

Продовжують функціонування 10 шкіл.

Пролонговано угоди НМЦ ПТО з 21 соціальним партнером.

Завдання методистів до 1 вересня ознайомити всіх керівників та педагогів ЗП(ПТ)О всіх рівнів атестації з ресурсами, які закладено в розроблених планах роботи центру.