День будівельника відзначають профтехосвітяни Дніпропетровщини

Професійна (професійно-технічна) освіта Дніпропетровської області  завжди зорієнтована на задоволення  потреб ринку праці .

У 2019 році підприємства будівельної галузі Дніпропетровщини отримали близька 700 молодих робітників, які закінчили заклади професійної(професійно-технічної) освіти області.

Випускники, які з першого дня перебування на робочому місці стали виконавцями виробничих завдань, є результатом праці колективів 15-ти закладів професійної(професійно-технічної) освіти  області (25% від загальної чисельності). Висока професійністьмолодих фахівців підтверджується  відгуками будівельних підприємств – замовників кадрів.

Кращими в навчанні будівельнимпрофесіям  є  колективи Криворізького центру підготовки та перепідготовки робітників будівельної галузі,Дніпровськоговищого професійного училища будівництва, Нікопольського професійного ліцею, Дніпровського ПТУ №6, Кам’янського центру підготовки та перепідготовки робітничих кадрів будівництва та автотранспорту.

Здобувачі освіти області стали учасниками багатьох конкурсів фахової майстерності. Так уквітні  2019 року на навчально-виробничий базі Дніпровського вищого професійного училища будівництва було проведено міжрегіональний відбірковий етапміжрегіональний туру  конкурсу фахової майстерності з професії «Монтажник санітарно–технічних  систем і устаткування».Переможцями регіонального етапу конкурсу визначено команду Дніпровського вищого професійного училища будівництва з врученням диплому переможця І-го ступеня

У квітні  2019 року відбувся ІІ етап Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності з професії «маляр». Переможцями ІІ етапу стали здобувачі освіти Криворізького центру підготовки та перепідготовки робітників будівельної галузі,Дніпровськоговищого професійного училища будівництва, Нікопольського професійного ліцею.

У травні 2019 року на базі Дніпровського вищого професійного училища будівництва в рамках науково-практичної конференції  «Інноваційний тиждень з технологіями КНАУФ» відбувся конкурс фахової майстерності з професії «Монтажник гіпсокартонних конструкцій» для команд навчальних закладів у складі майстра виробничого навчання та здобувача освіти.

Команда вищого професійного училища будівництва стала призером.

На базі закладів професійної(професійно-технічної) освіти будівельної галузі Дніпропетровщинипрацює 9 навчально-практичних центрів відомих виробників будівельних матеріалів: «ХенкельБаутехнік», «Кнауф», «БудМайстер», «NIBCO», «TRIORA» «GEBERIT», «Фомальгаут-Полімін» та одна навчально-практична дільниця компанії «SILTEK».

Поєднанню зусиль педколективів  закладів професійної (професійно-технічної) освіти та колективів підприємств будівельної галузі сприяє співпраця професійної(професійно-технічної) освіти області з Федерацією обласної організації роботодавців, Дніпропетровської обласної організації роботодавців будівельної галузі, обласною організацією профспілки працівників будівництва i промисловості будівельних матеріалів України.

Зараз ЗП(ПТ)О готуються до нового навчального року, здійснюють прийом на навчання 70 осіб за професіями  державного значення  та близька  1000 осіб за регіональним замовленням.

В області з 2019-2020 навчального року запроваджується підготовка  кваліфікованих робітників з професій, яким в закладах професійної(професійно-технічної) освіти раніше не навчали – це професія  «Монтажник-складальник  металопластикових конструкцій». Завданням Криворізького центру підготовки та перепідготовки робітничих кадрів будівельної галузі є створення за державні кошти  в цьому році   навчально-практичного центру з цієї професії. Другу неділю серпня місяця педагоги та учні будівельних ЗП(ПТ)О відмічають разом з працівниками будівельної галузі свято - День  будівельника.

Заходи з відзначення професійного свята повинні стати ствердженням значності та авторитету в  суспільстві професії будівельника.

           

 

                                                                                В.М. Василиненко,

директор НМЦ ПТО

у Дніпропетровській області