Металургійна та гірничодобувна промисловість — провідна галузь регіону є пріоритетом професійної (професійно-технічної) освіти Дніпропетровщини

 

Професійне свято - День працівників металургійної та гірничодобувної промисловості 21 липня поточного року святкують не лише ті, хто працює на металургійних та гірничодобувних підприємствах Дніпропетровщини, а й ті, хто готує робітничі кадри для цієї галузі.

Металургійна галузь є основним наповнювачем бюджету області і пріоритетом системи професійної (професійно-технічної) освіти. 15 закладів професійної (професійно-технічної) освіти (далі - ЗП(ПТ)О) металургійного профілю, у яких працює майже 600 викладачів і майстрів виробничого навчання, де навчається більше 6 тисяч учнів, мають потужний професійний рівень, тому майбутнє металургійної галузі регіону з висококваліфікованими робітниками.

 Близько 2000 випускників ЗП(ПТ)О області цей день святкують у трудових колективах  провідних  підприємств області, таких як “Інтерпайп”, ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», ПАТ «Криворіжзалізрудком»,  ПАТ «Євраз «Суха Балка», підприємства групи ТОВ «Метінвест», ПАТ «Дніпровський металургійний комбінат», АТ «Нікопольський завод феросплавів» та багато інших .

Серед випускників ЗП(ПТ)О минулих років є відомі постаті: 4 Героя Соціалістичної Праці: Лещенко Сергій Андрійович, Солодуха Антон Якович, Висоцький Олександр Степанович, депутат Верховної Ради України Степанюк Дмитро Петрович й багато інших.

Шляхом осучаснення співпраці профтехосвітян з соціальними партнерами підприємства металургійної та гірничодобувної галузей регіону забезпечуються молодими робітниками, які мають великий потенціал висококласних фахівців.

Тільки в I кварталі 2019 року ЗП(ПТ)О, що функціюють у Кривому Розі, 900 випускникам вручено дипломи кваліфікованих робітників, 70% з них уже працевлаштовані на місцеві підприємства.

Для зростання професійного рівня учнів професійної (професійно-технічної) освіти ТОВ “Метінвест” проведено ряд циклів професійних квестів, круглих столів, тренінгів, у яких брали участь усі заклади П(ПТ)О Криворіжжя, пройшли стажування на базі товариства та отримали сертифікати 105 педагогічних працівників.

ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» виділено кошти на створення на базі Криворізького кабінету навчально-методичного центру у Дніпропетровській області медіа-освітнього центру, який буде забезпечувати оперативне інформування педагогів ЗП(ПТ)О про нові технології виробництва та роботодавців, про ресурси професійної (професійно-технічної) освіти регіону.

У результаті співпраці ЗП(ПТ)О із металургійними підприємствами тільки за останні два роки відкрито 3 Центри професійної кар’єри. Підприємства гірничо-металургійного комплексу одні з перших в Україні почали впроваджувати дуальну форму здобуття освіти. Співпраця ЗП(ПТ)О із роботодавцями шляхом розвитку соціального партнерства створює систему забезпечення якості підготовки фахівців для металургійної галузі.

Цей день працівники професійної (професійно-технічної) освіти святкують разом з металургами та гірниками. З особливим почуттям вітаємо, славних робітників галузі, і бажаємо здоров'я, гарного настрою, щастя, оптимістичного погляду на життя і значних професійних успіхів!

 

 

В.М.Василиненко,

директор НМЦ ПТО у

Дніпропетровській області