Профтехосвіта Дніпропетровщини встановила Рекорд України щодо гендерної рівності в професіях

 

За ініціативи Громадської організації «Жінки Плюс», Комунального підприємства «Центр народної творчості «Дивокрай», за підтримки підтримки Дніпропетровської обласної ради та навчально-методичного центру профтехосвіти у Дніпропетровській області 2 червня 2019 року відбувся II обласний фестиваль «Дивоцвіт талантів» об’єднаних територіальних громад.

Для дніпрян та гостей міста відбулось святкування. Гості свята  взяли участь у майстер-класах, еко-ярмарку, кулінарних конкурсах та  насолодились яскравим батлом творчих професійних, аматорських пісенних і танцювальних колективів.

Але головною подією фестивалю було встановлення Національного Рекорду України «Pariti in profession» з метою позиціювання гендерної рівності та руйнування гендерних стереотипів у виборі професії. У флешмобі взяли учні та педпрацівники 14 закладів професійної (професійно-технічної) освіти міст Дніпра, Павлограда, Першотравенська, селищ Петриківка, Юр’ївка, Магдалинівка, Царичанка.

За 10 хвилин 60 пар жіночої та чоловічої статі – представників з різних професій вишикувались на  території торгівельно-розважального центру «Караван» та виклали слово «Рівні». 120 учасників флешмобу презентували не тільки робітничі професії, за якими навчають в закладах П(ПТ)О Дніпропетровщини, але і такі як архітектор, зоотехнік, модельєр, демонстратор одягу, агроном, викладач, офіс-менеджер. Жодна професія не повторилась і її презентація відбулась із використанням робочого одягу, інструментів, продуктів праці як у натуральному вигляді так і вигляді макетів, бутафорії.

Національний Рекорд України встановлено, а учасники флешмобу ЗП(ПТ)О та навчально-методичний центр профтехосвіти Дніпропетровській області отримали  відповідні сертифікати Національного Реєстру Рекордів України.

Сподіваємось, що молодь при виборі професії використає можливість отримати робітничу професію в рамках гендерної політики в Україні.

 

В.М.Василиненко,

директор НМЦ ПТО

у Дніпропетровській області