Професійна (професійно-технічна) освіта Дніпропетровщини – учасниця Міжнародного Форуму “Соціальне партнерство у професійній освіті”

 

Реалізуючи державну програму з запровадження елементів дуального навчання робітничим професіям, Дніпропетровщина є учасником глобального проекту ”Розвиток соціального діалогу в Дніпропетровському регіоні”, який започатковано співпрацею Федерації організацій роботодавців Дніпропетровщини з німецькими колегами.

Проект є діючим на протязі двох років. На завершальному етапі його реалізації проведено Міжнародний Форум "Соціальне партнерство у професійній освіті".

Зміст його проведення в обласній раді за участю керівництва області, об'єднання профспілок, представників органів професійної освіти, керівників закладів П(ПТ)О, представників підприємств був спрямований на аналіз отриманих результатів.

Співпраця з німецькими партнерами дала можливість пізнати досвід Німеччини з дуальної освіти, підготувати тренерів із числа фахівців підприємств області, провести анкетування 155 підприємств.

Результати анкетування, які презентовані на форумі є дороговказом на подальшу роботу з удосконалення підготовки робітничих кадрів, запровадження навчання за новою формою.

На форумі навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Дніпропетровській області презентував свої трирічні наробки з запровадження навчання професіям з застосуванням елементів дуальної освіти.

Завершенням роботи форуму було підписання Резолюції щодо співпраці у сфері впровадження елементів дуальної системи професійного навчання в Дніпропетровській області. Підписантами були роботодавці, профспілки та партнери з Німеччини.

Робота з реалізації завдань впровадження дуального навчання продовжується

 

 

В.М.ВАСИЛИНЕНКО,

директор НМЦ ПТО

у Дніпропетровській області