Вишиванкове коло  на Дніпропетровщині

 

16 травня  відзначається День української вишиванки.

Вишиванка – символ Батьківщини, дзеркало народної душі, в колисанці купані хвилини, світло і тривоги у вірші. 

Профтехосвітяни Дніпропетровщини не залишилися осторонь відродження та розвитку національних традицій.

Напередодні свята учні та викладачі закладів професійної (професійно-технічної) освіти області прийшли у вишитих сорочках та у дружніх обіймах виконали флешмоб «Вишиванкове коло». Приємно бачити учнівські та педагогічні колективи ЗП(ПТ)О у прекрасному одязі, що опирається на тисячолітню мудрість та історію українського народу.

Цими днями, для зацікавлення учнів шкіл до вступу в заклади профтехосвіти проведено лекції-екскурсії щодо історії виникнення вишивки та її регіональні особливості виконання, показ моделей одягу вишитого учнями ЗП(ПТ)О та тих, що дістались  від предків у спадщину. На міських святах до Всеукраїнського Дня вишиванки заклади освіти продемонстрували майстер-класи з вишивання різною технікою, виготовлення сувенірів народного вжитку, Петриківського розпису та сучасне використання вишиванки.

Профтехосвіта Дніпропетровщини власним прикладом пробуджує стійкий інтерес у учнівської молоді до національної культури, духовного рівня сучасного суспільства, виховання любові до рідної землі; відродження та збереження автентичності українського національного одягу.

Сьогодні Україна святкова, барвиста, веселкова.

                                                                                     

    В.М.Василиненко,

директор НМЦ ПТО

у Дніпропетровській області