Презентуємо можливості  профтехосвіти у громадах Томаківського району 

За ініціативи НМЦ ПТО у Дніпропетровській області та  за сприянням виконавчої влади Томаківського району з метою презентації освітніх можливостей закладів ЗП(ПТ)О області в квітні  проведено виїзний профорієнтаційний захід «Місто Майстрів» за участі 10 закладів  міст Дніпро, Марганець, Покров та смт. Томаківка.

В рамках заходу за участю керівників Томаківської районної державної адміністрації, Томаківської та Мирівської об’єднаних територіальних громад, районної профспілкової організації працівників агропромислового комплексу, агропромислового комплексу Томаківської РДА, обласного та районного центру зайнятості, загальноосвітніх навчальних закладів проведено круглий стіл та дискусію щодо стратегії розвитку регіону в рамках освітніх реформ та співпраці  профтехосвіти Дніпропетровщини із соціальними партнерами відповідно до потреб ринку праці регіону.  Висвітлено проблеми, завдання та перспективи функціонування на теренах Томакіщини Томаківського професійного аграрного ліцею.

В ході конструктивної дискусії та за підтримки керівників органів виконавчої влади району учасниками запропоновано дорожню карту  довгострокової проектної взаємодії щодо забезпечення функціонування закладу та збереження трудового потенціалу в регіоні :

-                     створити Наглядову Раду за участю роботодавців, профспілок, громадських організацій;

-                     позиціюнювати серед соціальних партнерів дуальну форму здобуття професійної освіти, підвищення кваліфікації та стажування робітників;

-                     впровадити в загальноосвітніх навчальних закладах профільне навчання та допрофільну підготовку в рамках опорного освітнього округу;

-                     сприяти створенню на базі Томаківського професійного аграрного ліцей. Центру професійної Кар’єри;

-                     відповідно до потреб районного ринку праці Томаківському професійному аграрному ліцею проліцензувати професії електрозварник, кухар, пекар, перукар.

А для 800 школярів із 5 загальноосвітніх навчальних закладів Томаківської та Мирівської об’єднаних територіальних громад за професіями галузей будівництва, сільського господарства, легкої промисловості, машинобудування, металургії, харчування, поліграфії та інформаційних технологій презентовано майстер-класи, професійні квести, work-shop та  спілкування з роботодавцями. 

За відгуками школярів щодо професійних пріоритетів визначено, що 67% опитаних бажають отримати робітничі професії, 22% - вищу освіту, 10% - працювати у правоохоронних органах та стати військовими, 5% - поки що подобаються всі професії та 6% - мріють стати успішними людьми.

Керівники відділів освіти, молоді та спорту, загальноосвітніх закладів Томаківського району та вчителі шкіл висловили побажання та запрошення провести майстер-класи з робітничих професій для батьків школярів. Представники виконавчої влади запросили  профтехосвітян на загально районні заходи. Пропозиції будуть враховані та виконані.

Профтехосвіта Дніпропетровщини також готова до співпраці із позиціювання робітничих професій за запитом. Чекаємо запрошення.

 

 В.М.Василиненко,

директор НМЦ ПТО

 у Дніпропетровській області