Профтехосвіта Дніпропетровської області демонструє рівень підготовки кваліфікованих робітників

 

Сучасною ознакою профтехосвіти є незалежне оцінювання якості професійної освіти. Одним з таких інструментів став ІІ Міжобласний конкурс професійної майстерності серед здобувачів освіти ЗП(ПТ)О з професії «Електрослюсар підземний», який проведено за підтримки ДТЕК на базі Тернівського професійного ліцею.

В конкурсі брали участь здобувачі освіти ЗП(ПТ)О Дніпропетровської, Донецької, Луганської та Львівської областей. Всього 11 закладів професійної (професійно-технічної) освіти.

Журі, сформоване з представників підприємств ДТЕК, визначало готовність учасників до самостійної роботи, визначило кращих за професійною компетентністю.

Конкурс серед молоді робітничих професій гірничого профілю привітали міський голова м. Тернівка, генеральний директор ПАТ «ДТЕК Павлоградвугілля», які відзначили учнів подарунками та інструментом.

 Соціальне партнерство з роботодавцями визначило необхідність проведення галузевих конкурсів, які стимулюють пізнавальну активність здобувачів освіти в оволодінні професією, розвитку творчого самовдосконалення, розповсюдження кращого досвіду з професійно-теоретичної та професійно-практичної підготовки та популяризують гірничі професії та профтехосвіту регіону.

Методичною службою ознайомлено супроводжуючих  з профтехосвітою області, тенденцією розвитку Дніпропетровського регіону проведено. Крім того, головним технологом ВСП ШУ «Тернівське» презентовано   «Сучасні технології та новітнє обладнання на підприємствах ПАТ «ДТЕК Павлоградвугілля» презентацію, проведено дискусію «Реалізація Концепції державної політики у сфері професійної освіти «Сучасна професійна освіта».

Учасники Тернівського професійного гірничого ліцею показали достойні результати та посіли 5 та 6 місця.     

Відповідно до Меморандуму про співпрацю, укладеного між Міністерством освіти і науки України та АТ «Укрзалізниця», Програмою соціального партнерства АТ «Укрзалізниця» з закладами професійної (професійно-технічної) освіти залізничного профілю проведено черговий конкурс професійної майстерності з професії залізничної галузі «Провідник пасажирського вагону».

У галузевому конкурсі професійної майстерності серед здобувачів освіти ЗП(ПТ)О залізничного профілю з професії «Провідник пасажирського вагону», який відбувся на базі Державного навчального закладу  «Запорізький професійний  ліцей залізничного транспорту», учасниця Дніпровського професійного залізничного ліцею Бурдіна Марина посів 4 місце.

         Такі результати стверджують авторитет профтехосвіти Дніпропетровщини та завдяки високому професіоналізму педагогічних кадрів ЗП(ПТ)О підприємств Дніпропетровщини забезпечені молодими фахівцями.

 

Директор навчально-методичного центру

у Дніпропетровській області

Василиненко В.М.