Учнівське самоврядування як навчання демократії

 

Відповідно до плану роботи навчально-методичним центром профтехосвіти у Дніпропетровській області проведено сумісне навчання слухачів «Лабораторії класного керівника» і «Педагогічної майстерні вихователів гуртожитку» ЗП(ПТ)О області на базі Нікопольського центру професійної освіти з метою вивчення і впровадження кращих практик підготовки радників учнівського самоврядування, створення проектів за участі учнівського самоврядування для радників з числа викладачів, майстрів виробничого навчання, практичних психологів, соціальних педагогів, керівників гуртків та вихователів гуртожитку.

Слухачам в рамках  польсько-української програми RITA – «Region in Transition» («Зміни в регіоні») презентовано  найкращі практики учнівського самоврядування в Польщі і в Україні (Львівська, Вінницька області, м.Жмеринка). Проведено тренінги для радників учнівського самоврядування,  обговорення актуальних питань, проблемних ситуацій щодо демократичної культури створення учнівського самоврядування в ЗП(ПТ)О області. Надано інформацію про реальні практичні заходи та інструментарій демократизації учнівського самоврядування, впровадження механізмів активної участі учнів у освітньому і суспільному житті.

Нікопольським центром професійної освіти презентовано нові проекти за ініціативи учнівського самоврядування: фан-зона в гуртожитку куточок  «Екологічної свідомості», «Пульсуюче серце НЦПО». Практичний психолог Черемнова Н.О разом з учнями провела авторський арт-терапевтичний тренінг «Розуміння іншого – чарівний ключ до успіху».

Практика впровадження  учнівського самоврядування, створення проектів за участі учнівського самоврядування  буде поширена на всі ЗП(ПТ)О.

 

В.М.Василиненко,

директор НМЦ ПТО

 у Дніпропетровській області