«Місто Майстрів» в Юр’ївському районі

Навчально-методичний центр профтехосвіти у Дніпропетровській області разом із  закладами професійної (професійно-технічної) освіти (надалі ЗП(ПТ)О) продовжує позиціювання робітничих професій для учнівської молоді і громад сільських районів Дніпропетровщини.

На теренах смт. Юр’ївка Юр'ївського району відбувся обласний профорієнтаційний захід «Місто Майстрів».

В рамках заходу на рівні районної державної адміністрації, керівників об’єднаних територіальних громад, роботодавців, бізнес-структур агропромислового комплексу, галузевої профспілки відбулось обговорення імплементації можливостей методичної служби та профтехосвіти Дніпропетровщини для потреб Юр’ївського регіону. 

Для молоді та жителів громади на території Будинку культури 9   ЗП(ПТ)О міст Дніпра, Павлограда, Першотравенська, смт.Юр’ївки та  представники підприємств ДТЕК Шахтоуправління «Павлоградське» і «Придніпровська ТЕС», ООО «Молочний дім» Павлоградський  молокозавод, фермерські господарства, заклади торгівлі та харчування презентували майстер-класи з робітничих професій, професійні квести, work-shop, спілкування з роботодавцями.

Понад 400 школярів різної вікової категорії з 1 по 11 класи спробували свої можливості у ролях електрозварника, монтажника гіпсокартонних конструкцій, слюсаря, маляра, швачки-закрійника, електромонтера, декоратора, кулінара, поліграфіста, машиніста поїзда, прохідника, токаря, столяра, перукаря, офіціанта, робітника фермерського господарства, водія колісного автотранспорту та інше.

Разом із дітьми зацікавились професіями і батьки - представники батьківських комітетів шкіл та жителі селища. Захід супроводжувався запальним виступом художньої самодіяльності аматорів Будинку культури.

Наприкінці кожен мав можливість висловити свою думку щодо пріоритетів у виборі професій на стенді «Я обираю професію». Цікавим є результати вибору: 65% - обрали робітничу професію, 25% - вищу освіту, 2% - управлінську та громадську діяльність і 8% - стати успішною людиною.

За успішно пройдені майстер-класи школярі отримали сертифікати, солодкі і корисні подарунки та запрошення від навчально-методичного центру профтехосвіти у Дніпропетровській області на навчання в ЗП(ПТ)О Дніпропетровської області.

Учасники заходу відзначили, що саме залучення до профорієнтації учнів різної вікової категорії має вплив на раннє самовизначення у виборі професії та життєвого шляху.

Фоторепортаж про захід «Місто Майстрів» в Юр’ївському районі в повному обсязі буде розміщено на сайті НМЦ ПТО у Дніпропетровській області в розділі «Фотогалерея» (http://nmc-pto.dp.ua/).

Зустрічайте нас в квітні 2019 року на теренах Томаківщини.

 

В.М.Василиненко,

директор НМЦ ПТО

 у Дніпропетровській області