ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ ТИЖДЕНЬ У ЗП(ПТ)О Похожее изображениеДНІПРОПЕТРОВЩИНИ

 

Який потрібно мати
В душі безсмертний цвіт,
Щоб хвилювати людство
І через сотні літ.
О. Підсуха

 

У закладах професійної (професійно-технічної) освіти Дніпропетровщини  традиційно проводять тиждень, присвячений життю та творчості українського поета Тараса Григоровича Шевченка. Цього року Україна відзначає 205 річницю від дня його народження.  

Відкрився тиждень 07 березня годиною пам’яті Кобзаря «Є в Шевченка народження дата – дати смерті у нього немає!» В урочистостях узяли участь здобувачі освіти та педагоги навчальних закладів, які читали вірші поета і слухали пісні на слова Т.Г.Шевченка.

Упродовж тижня в бібліотеках, кабінетах української мови і літератури, актових залах ЗП(ПТ)О організовано книжково-ілюстративні виставки «Сила Шевченкових творів», заочні відеомандрівки «Шевченко і світ», віртуальні мультимедійні виставки «Тарас Шевченко в українському вимірі: поет, художник, етнограф», конкурси віршів «Ми любимо Україну», інформдайджести «Т.Г. Шевченко – геній українського народу», флешмоби «Сторінками «Кобзаря». 

У рамках тижня у кожному закладі працюють відеосалони. Учасники навчального процесу мають змогу переглянути фільми «Назар Стодоля» та «Наймичка».     

Окрім того, для здобувачів освіти 1 і 2 курсів викладачі-словесники організували конкурс дослідницьких проектів «Я відкриваю Т.Г. Шевченка» й написання диктанту «Памяті Кобзаря».

Творчість цього поета можна не любити, можна критикувати, можна ставитися до неї із великою любов’ю… У будь-якому випадку участь у таких  заходах виховує  в сучасної молоді почуття патріотизму, любові до рідної країни, людей, природи, прагнення більше дізнатися про своїх видатних співвітчизників.

 

 

В.М.Василиненко,

директор навчально-методичного центру

у Дніпропетровській області