У місто Марганець завітав профорієнтаційний проект «Навчайся і працюй в Україні»

 

Профтехосвіта Дніпропетровщини бере активну участь у реалізації  профорієнтаційного проекту «Навчайся і працюй в Україні» за сприянням навчально-методичного центру профтехосвіти у Дніпропетровській області і Дніпропетровського обласного центру зайнятості.

В Марганці розгорнулось «Місто Майстрів» на базі НВК «Ліцей – спеціалізована загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 10»  Марганецької спеціалізованої школи №2 яке відвідало понад 1500 здобувачів освіти шкіл міста.

Майстер–класи з робітничих професій представили ДНЗ «Дніпропетровський центр професійно-технічної освіти туристичного сервісу», ДПТНЗ «Дніпровський центр професійної освіти», ДНЗ «Міжрегіональне вище професійне училище з поліграфії та інформаційних технологій», ВПУ №55, Нікопольський професійний ліцей, ДПТНЗ «Нікопольський центр професійної освіти», ДПТНЗ «Марганецький професійний ліцей».

Школярі спробували себе у різних професійних ролях: швейного виробництва, будівельних, монтажних робіт. Майбутні майстри виготовляли вареники, прикрашали тістечка та пекли млинці; декорували подарунки та сервірували святковий стіл; робили зачіски та манікюр; знайомились з роботою на електроустаткуванні, виготовляли прикраси із металевого дроту та приміряли форму електрогазозварника; спробували себе у ролі машиніста крана металургійного виробництва; працювали на швейному обладнанні.

Старшокласникам презентували профорієнтаційну платформу «Моя професія: консультаційна мережа», ознайомили з алгоритмом професійного самовизначення та надали в допомогу путівник «Навігатор професій».

У рамках виїзного заходу відбулася пленарна дискусія за участю представників навчально-методичного центру профтехосвіти у Дніпропетровській області, Дніпропетровської обласної служби зайнятості, органів виконавчої влади, відділу освіти, керівників загальноосвітніх навчальних закладів та профтехосвіти, правління ПАТ «Марганецький гірничо-збагачувальний комбінат», ПАТ «Марганецький рудо-ремонтний завод», служби у справах дітей Марганецького міськвиконкому,  депутатського корпусу Марганецької міської ради.

Основний мессидж спілкування - стратегія розвитку регіону в рамках освітніх реформ та співпраця  профтехосвіти Дніпропетровщини із соціальними партнерами відповідно до потреб ринку праці регіону.           

Всі учасники мали можливість обміну незабутніми враженнями від побаченого, професійним досвідом та позитивного настрою від спілкування.

Зустрічайте «Місто Майстрів» у березні 2019 року у Юр’ївському районі Дніпропетровської області.

 

В.М.Василиненко,

директор НМЦ ПТО

 у Дніпропетровській області