Профтехосвіта Дніпропетровщини визначає спільні з Інтерпайп дії щодо впровадження елементів дуальної форми навчання у підготовку кваліфікованих робітників

В сучасних умовах ринку праці суттєвим чинником є підвищення якості професійного навчання, адаптації молодих робітників до умов виробництва. Це можливе за умови осучаснення співпраці з роботодавцями шляхом впровадження елементів дуальної форми навчання у підготовку кваліфікованих робітників.

Таку роботу розпочато навчально-методичним центром у 2017 році, продовжено у 2018, визначаються подальші дії у співпраці з конкретними підприємствами, визначаються професії за якими доцільне впровадження елементів дуальної форми навчання у професійну підготовку кваліфікованих робітничих кадрів.

В рамках цієї роботи проведено зустріч представників навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Дніпропетровській області, Інтерпайп НТЗ, керівників ПТУ №2 м.Дніпро, Дніпровського центру ПТО, ВПУ №17, Нікопольсього центру професійної освіти, ПТУ №48 м.Новомосковськ.

В ході зустрічі обговорено основні напрямки співпраці підприємства з навчальними закладами: організацію підготовки кваліфікованих робітників за  професіями актуальними для металургійної галузі та безпосередньо для підприємств компанії Інтерпайп, ліцензування нових професій, соціальний захист здобувачів освіти.

Організація впровадження елементів дуальної форми навчання у підготовку кваліфікованих робітників на учнівських місцях підприємств (навчальних полігонах) дасть можливість майбутнім випускникам адаптуватися до умов виробництва, зробити виважений вибір першого місця роботи.

 

 

В.М.Василиненко,

директор НМЦ ПТО

у Дніпропетровській області