Позитивний досвід співпраці П (ПТ)О з соціальними партнерами на Дніпропетровщині

Сучасна форма підвищення професійного рівня випускників професійно (професійно-технічної) освіти, яка культивується на національному рівні з впровадження елементів дуальної освіти отримала поширення на ПАТ «АрселорМіттал м.Кривий Ріг».
Якщо дуальна освіта передбачає спільну роботу закладу освіти і замовника кадрів в межах напрацьованого робочого навчального плану (далі - РНП), то ПАТ «АрселорМіталл м.Кривий Ріг» започатковують проект під назвою «Час стати PROфесіоналом», яким пропонується додаткові до РНП ресурси підприємства. Проект розрахований на 70 випускників навчальних закладів 2019 року із числа учнів та студентів 3-4 курсів коледжів та закладів професійної (професійно-технічної) освіти, які досягли 18 років.
Їх навчання здійснюється за інтегрованими програмами за основною та суміщеними професіями. Передбачено цільові курси за межами навчального часу, спрямованні на надання навичок роботи в команді. 
Навчання випускників здійснюється в цехах відповідного профілю. Проект передбачає витрати в сумі 2,4 мільйона гривень. Поки що розраховані на професії: електрогазозварник, електромонтер по ремонту та обслуговування електроустаткування, помічник машиніста тепловоза. 
В реалізації проекту задіяно чотири ЗП (ПТ)О м.Кривого Рогу, які уклали персональні угоди на конкретних учнів-випускників. 
Переконанні, що проект є ще однією формою підвищення професійного рівня випускника, адоптації його до умов конкретного робочого місця в період до завершення навчання в закладі освіти.

 

В.М.Василиненко,

директор НМЦ ПТО  

у Дніпропетровській області