Вихователі гуртожитків ЗП(ПТ)О підвищують свій професійний рівень

Відповідно до плану роботи навчально-методичного центру ПТО у Дніпропетровській області з метою впровадження моделі професійного зростання педагогічних працівників ЗП(ПТ)О  Дніпропетровської області для вихователів гуртожитку проведено дистанційне навчальне заняття «Педагогічна Майстерня» та засідання секції педпрацівників даної категорії (м. Кривий Ріг).

На он-лайн занятті «Педагогічної Майстерні» розглянуто питання щодо формування активної громадянської позиції молоді через діяльність учнівського самоврядування в умовах гуртожитку, організації колективної творчої справи, психолого-педагогічного супроводу формування позитивного мислення та дій всіх учасників навчально-виховного процесу.

На секції вихователів гуртожитків ЗП(ПТ)О Криворіжжя проведено практичний тренінг «Шлях до успіху», надано коментар до Закону про протидію булінгу та  алгоритм проведення заходів щодо його попередження, проведено діагностичне анкетування вихователів із визначення прогалин в сфері виховної роботи в умовах гуртожитку.

Учасниками заходів визначено актуальні проблеми що потребують методичного супроводу. Так, особи з числа сиріт та позбавлених батьківського піклування, які до навчання в ЗП(ПТ)О знаходились у прийомних сім’ях, залишились без їх підтримки, так як прийомні батьки опікуються іншими дітьми даної категорії. Постає завдання для вихователів гуртожитків щодо супроводу соціальної адаптації сиріт та позбавлених батьківського піклування, введення їх у колективне життя, ознайомлення  із навичками самообслуговування та забезпечення потреби у самореалізації, самовираженні, співучасті.

 

В.М.Василиненко,

директор НМЦ ПТО

у Дніпропетровській області