Комітет Верховної ради розглянув проблему професійної (професійно-технічної) освіти Дніпропетровщини

16 січня 2019 року на засіданні Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти розглянуто питання: «Про формування регіонального замовлення  на підготовку кадрів закладами професійної (професійно-технічної) освіти м.Дніпро».

В засіданні комітету окрім депутатів, керівництва Міністерства освіти і науки, прийняли участь представники професійних об’єднань, профспілок, асоціації працівників професійної  (професійно-технічної) освіти національного рівня.

Дніпропетровщину представляли  представники органів управління освітою області та міста, обласної організації Всеукраїнської асоціації працівників професійної (професійно-технічної) освіти, профспілок, роботодавців, керівники навчальних закладів.

Предметом обговорення були проблеми пов’язані з порушеннями прав громадян на доступність і безоплатність професійної освіти, які виникли в процесі децентралізації управління та формування регіонального замовлення.

За результати обговорення прийнято рішення, яким передбачається процедура врегулювання процесу формування регіонального замовлення  та управління професійною (професійно-технічною) освітою, що знаходиться в обласних центрах.

Рішенням сформульовано   конкретні завдання комітету Верховної Ради з питань науки і освіти, Кабінету Міністрів України та місцевим органам державної виконавчої влади, органам місцевого самоврядування.

Переконані, що окремі непорозуміння, які виникають в ході реалізації вкрай необхідної за велінням часу децентралізації, будуть усунені й працюючі та ті хто навчаються в закладах професійної (професійно-технічної) освіти будуть впевнені в своєму майбутньому.

В.М.Василиненко,

директор НМЦ ПТО

 у Дніпропетровській області