Моніторингові дослідження контингенту учнів 1 курсу ЗП(ПТ)О Дніпропетровської області

 

10 років поспіль аналітичним центром навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Дніпропетровській області  проводиться моніторинг контингенту учнів 1 курсу на основі бази даних комп’ютерної програми «Аналіз прийнятого контингенту ЗП(ПТ)О».

Так,  станом на 1 жовтня 2018 року проаналізовано контингент учнів 1курсу за 23 індикаторами у порівнянні за останні 3 роки.

Особлива увага приділена аналітиці учнів:

-                      пільгових категорій з числа сиріт, позбавлених батьківського піклування, з особливими освітніми потребами, напівсиріт та малозабезпечених,

-                     з сімей, загиблих при виконанні  службових обов’язків та під час участі в АТО і ООС,  учнів, що мають статус переселенця (громадяни України із Криму, Донецької та Луганської областей)

-                     що вступили на навчання після служби в рядах збройних сил України.

 

Також проаналізовано освітній рівень вступників до ЗП(ПТ)О, престижність професій серед випускників шкіл, наміри подальшого кар’єрного шляху.

 

НМЦ ПТО у Дніпропетровській області надано рекомендації  педколективам ЗП(ПТ)О області щодо використання матеріалів моніторингу з метою корегування планів  роботи навчальних закладів та формування обсягів регіонального/державного замовлення у 2019 році відповідно до потреб ринку праці.

Вважаємо, що аналітична робота НМЦ ПТО у Дніпропетровській області є інструментарієм осучаснення навчально-виховного процесу.

 

В.М.Василиненко,

директор НМЦ ПТО

у Дніпропетровській області