Профтехосвітяни Дніпропетровщини активні учасники ІІІ конкурсу профмайстерності WorldSkillsUkraine 2018

27-29 листопада у Києві відбувся Всеукраїнський конкурс професійної майстерності WorldSkillsUkraine 2018. Організували захід Міністерство освіти і науки України, Федерація роботодавців України, за підтримки Генерального партнеру конкурсу - Метінвест.

Профтехосвіта Дніпропетровщини була представлена в усіх восьми номінаціях. Кулінарне мистецтво (Криворізький центр підготовки та перепідготовки робітничих кадрів торгівлі та ресторанного сервісу), перукарське мистецтво (Кам’янський центр підготовки та перепідготовки робітничих кадрів), технології моди (Криворізький навчально-виробничий центр), зварювальні роботи (Кам’янське вище професійне училище), електромонтажні роботи (Кам’янське вище професійне училище), слюсарні роботи (Дніпровський центр професійно-технічної освіти), підйом та транспортування вантажів (ДМК) та мехатроніка). Цього річ вперше прийняли участь у мехатроніці. Попередньо п’ять  команд з Дніпровського вищого професійного училища будівництва, Дніпровського центру професійно-технічної освіти, Криворізького професійного гірничо-технологічного ліцею, Нікопольського центру професійно-технічної освіти, професійно-технічного училища №6 пройшли дводенні майстер-класи. Навчались збирати схеми управління на релейній автоматиці на універсальних стендах компанії Festo, які дозволяють одночасно займатись пневматикою і гідравлікою. 

Вітаємо всіх з гарними результатами, бо участь в конкурсі такого рівня, це вже досягнення!!! Дніпропетровщина в двох компетенціях стала призерами: зварювальні роботи - учень Кам’янського вищого професійного училища посів ІІ місце, отримав срібну медаль; учениця Криворізького центру підготовки та перепідготовки робітничих кадрів торгівлі та ресторанного сервісу посіла ІІІ місце, отримала бронзову медаль. В інших п’яти номінаціях учні отримали дипломи учасників. Приємними стали результати в компетенції мехатроніка. Учасники з п’яти ПТНЗ Дніпропетровщини посіли призові місця та показали гарні вміння читати і складати електротехнічні схеми для управління пневмо- і гідро- обладнанням, налаштовували роботу обладнання під конкретну виробничу задачу.

Дякуючи учасникам конкурсу переконані, що зазначений захід є ствердженням авторитету робітників у нашому суспільстві. Як освітяни, так і бізнес визнають, що професійно-технічна освіта потребує удосконалення, а кваліфіковані працівники - найцінніше, що є у країни.

 В.М.Василиненко,

директор НМЦ ПТО

у Дніпропетровській області