Профтехосвіта Дніпропетровщини презентує свої можливості для громади Покровського району

 

За ініціативи навчально-методичного центру профтехосвіти у профтехосвіта Дніпропетровщини продовжує знайомити громади сільських регіонів із можливостями надання освітніх послуг закладами професійної (професійно-технічної) освіти відповідно до потреб ринку праці регіону.

За підтримки  Покровської райдержадміністрації відбулась пленарна дискусія з питань взаємодії профтехосвіти області із виконавчою владою, галузевими профспілками, підприємствами та роботодавцями з питань поповнення та збереження трудового потенціалу району. У дискусії взяли участь представники Покровської райдержадміністрації, Покровської, Великомихайлівської та Маломихайліської сільських об’єднаних територіальних громад та відділів освіти, молоді та спорту, закладів середньої загальної освіти, центру зайнятості та депутатського корпусу  районної ради. Долучилися до обговорення актуальних питань представники управління агропромислового розвитку Покровської РДА, підприємств ТОВ «Зоря», ДП «Васильківське лісове господарство» Покровського лісничества, СФГ «Україна». 

Учасниками дискусії було зазначено, що в центрі уваги райдержадміністрації та органів місцевого самоврядування постійно знаходиться Ордена «Знак Пошани» Вище професійне  училище №75,  яке проводить  підготовку робітничих кадрів для потреб району. Основними замовниками робітничих кадрів є сільськогосподарські та промислові підприємства як державної, так і приватної форм власності.

Методична служба звернула увагу на те, що відповідно до Наказу МОН України від 14.07.2017 р. №1066 розширено освітні функції училища за рахунок створеного навчально-практичного центру за професією «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва». На базі центру запроваджено підвищення кваліфікації робітників, стажування педагогічних працівників за професією «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва» та навчання за професією «Інструктор з індивідуального навчання водінню».

У спілкуванні із роботодавцями запропоновано використати надані пропозиції, скласти довгостроковий план спільних заходів щодо підтримки та розвитку ВПУ-75, розширення спектру професій за потребою роботодавців, зміцнення соціального партнерства на всіх рівнях взаємодії  з метою примноження та збереження трудового потенціалу на теренах Покровського району.

Розвиток професійно-технічної освіти є невід’ємною ланкою системи неперервної освіти не тільки для молоді але й для сільського населення різної вікової категорії. А це  головний чинник соціально-економічного розвитку Покровського регіону.

В.М.Василиненко,

директор НМЦ ПТО

у Дніпропетровській області