Минуле, сьогодення та майбутнє успішного навчального закладу Привітання Томаківському професійному аграрному ліцею

У житті організації, як і у житті людини – 55 років – це вік не лише зрілості та осмислення досягнутого, але і планування ефективних дій на майбутнє, що є дуже важливим у наш динамічний час.

Система професійної освіти України знаходиться на шляху реформації, пошуку нових рішень – і саме головне, що це відбувається заради нашого майбутнього – дітей. В основі ідеї діяльності та розвитку навчальних закладів підготовки кваліфікованих робітників з сільськогосподарського напрямку є надання всеохоплюючих професійних навичок сільській молоді.

І саме в цій сфері колектив Томаківського професійного аграрного ліцею досяг значних успіхів.

Навчальний заклад реалізує основний компетентністний принцип: від здобуття якісної освіти до самостійного життя учня, який здобуває поряд з професією громадянську зрілість.   

Так побажаємо колективу навчального закладу, по-перше, ще півстоліття професійних перемог, по-друге, талановитих учнів, а також довгої літа колективу.

З 55-річним ювілеєм Вас шановні колеги!

 

Історична довідка

Старт навчального закладу на нелегкій доріжці підготовки кваліфікованих робітників сільськогосподарського виробництва 02 жовтня 1963 року, і саме цей день став вирішальним та другим днем народження  для багатьох поколінь працівників землі, нашої унікальної та родючої землі, що сьогодні годує не лише український люд, але й десятки мільйонів жителів зарубіжжя!    

Цікавою є історія становлення та розвитку навчального закладу. Як школа професійної підготовки механізаторських кадрів для народного господарства Дніпропетровської та Запорізької областей, був створений навчальний заклад «Сільське професійно-технічне училище №8» і до 1966 року навчання здійснювалося в адміністративних приміщеннях ліквідованої на той час адміністрації Томаківського району, потім, після відновленням якої було побудовано 4 навчальні корпуси. Фундатором училища на той час був Білик Михайло Маркович, саме він переймався підбором кадрів, формуванням матеріальної бази навчального процесу.

Саме 02 жовтня 1963 року відбулася перша святкова лінійка.

Перший директор Таран Василь Васильович став головою професійно-технічній освіті Томаківщини. Першими викладачами та майстрами були: Довженко Д.Г., Довженко Л.А., Юрченко А.П., Бабич О.Д., Кулик Л.М., Кулик М.П., Баба М.М., Білик М.М., Калюсін B.C.

В період з 1964 по 1970 роки знаменною стала подія створення «Лабораторії з предмета «Сільськогосподарські машини», що була тоді найкращим навчальним впровадженням в Дніпропетровській області. Це відбулося за часи, коли директором училища був призначений Бабич Олександр Дем'янович.

7 серпня 1984 року училище було перейменовано в СПТУ №78

Двадцять два роки директором навчального закладу працював Довженко Дмитро Григорович. З роками продовжувався процес зміцнення матеріально-технічної бази: побудовано новий учбовий корпус, спортивну та актову зали, гуртожиток, лінгафонний кабінет, додалося техніки - автомобіль «КАмаЗ», ЗІЛ, трактори - К-700, Т-150, комбайн «Дон 1500» тощо.

Оновився інженерно-педагогічний склад колективу. Прийшли нові викладачі та майстри виробничого навчання: Каряка H.A., Каряка Ф.Ф., Кулєшин В.І., Дузенко В.Г., Поставець В..І., Яременко В.О., Приходько І.П., Галкін А.Ф., Чумаков В.В., Літвінова Л.Н., Волчанський П.І., Яндола М.І., Лавриненко М.П., Жолнірчук В.В., Гей К.І., Тюпа О.В., Супрун Н.О., Баба Л.С., Федоренко В.П., Русанова Л.П., Баба О.М., Баба Є.М., Чернієнко М.П., Пиріг М.В., Єременко М.Я.

В 1994 році був збудований новий адміністративно-навчальний корпус. З 1992 по 1996 рр. директором Томаківського професійно-технічного училища N 78 був призначений Кулєшин Володимир Іванович. З 1996 по 1999 рр. очолював колектив Хмара Володимир Андрійович. З 1999 по 2000 рік виконувала обов'язки директора Супрун Надія Олександрівна.

В училищі працювали видатні ветерани-педагоги:

Бабіч Олександр Дем’янович - викладач спецдисциплін, колишній заступник директора з навчальної частини, Ударник соціалістичної праці, , Медаль «Ветеран праці»,Орден Трудового Червоного Прапора Сільськогосподарської Академії (1983 р.).

Бурдаков Анатолій Петрович - викладач предмета «Агрономія». 1970р. – медаль «За доблестный труд», 1971р. – медаль «За трудовую доблесть», орден «Знак почета», 1977р. – орден «Знак почета», 1982р. – ювілейна медаль «50 лет Вооруженных сил СССР», 1982р. – ювілейна медаль «60 лет Вооруженных сил СССР», 1986р. – медаль «Ветеран праці».

Винокуров Микола Іванович - майстер виробничого навчання. Медаль «Ветеран праці».

Довженко Дмитро Григорович – директор, ювілейна медаль «За сумлінну працю», медаль «Ветеран праці», нагрудний знак «Відмінник народної освіти України», знак «Переможець соціалістичного змагання».

Кулик Людмила Миколаївна - викладач спецдисциплін. «Старший вчитель», медаль «За трудову відзнаку», «Відмінник профтехосвіти СРСР».

Кулик Микола Потапович - майстер виробничого навчання I категорії, медаль "Ветеран праці".

Каряка Федір Федосійович – керівник фізичного виховання. Почесна грамота Міністерства освіти і науки України, «Ветеран праці».

За роки існування навчальний заклад підготував для народного господарства більше 16 тисяч кваліфікованих робітників. Всі вони успішно працюють на відповідальних ділянках агропромислового комплексу, керують фермерськими господарствами, викладають та навчаються у вищих навчальних закладах.

Випускники: Скорук А.В. - (колишній) голова СФГ « Скорук А.В», Леперда В.Ю – зступник директора ПСП АФ «Перше травня», Кузьмін В.В - викладач на кафедрі «Соціальна робота» в ЗНТУ та методист з виховної роботи, Гіюк М.П.- голова ФГ «Гіюк М.П.» та ін.

У 2001 році Томаківське професійно-технічне училище №78 очолив Філь Валерій Анатолійович. Перш за все був взятий курс на продовження курсу на розвиток матеріально-технічної бази навчального закладу, оновлення змісту професійно-технічної освіти через впровадження інформаційних технологій, підвищення ефективності навчально-виховного процесу.

29 липня 2008 року училище реорганізовано у Державний професійно-технічний навчальний заклад «Томаківський професійний аграрний ліцей».            Навчально-матеріальна база ліцею налічує 20 навчальних кабінетів, 5 лабораторій, комп’ютерний клас, слюсарну майстерню, пункт технічного обслуговування, автотрактородром. Всі кабінети та лабораторії відповідають санітарним нормам, оснащенні засобами навчання та комплексно-методичним забезпеченням. Машино-тракторний парк має необхідну сільськогосподарську техніку та навчальні автомобілі для проведення практичної підготовки учнів. Бібліотечно-інформаційний центр ліцею розміщений в гуртожитку, складається з кімнати для зберігання книг, читальної зали в якій розміщена виставка навчальної література за різними напрямками, підшивки фахових видань.

Педагогічний колектив складається з досвідчених викладачів та майстрів виробничого навчання, які є неодноразовими переможцями та лауреатами міжнародних виставок, всеукраїнських та обласних конкурсів та нагороджені нагрудними знаками: “Відмінник технічної служби”, “ Відмінник освіти України”, “ Антон Макаренко”, «Василь Сухомлинський», «За розвиток регіону», «За вагомий внесок у розвиток професійної освіти», Почесними грамотами  МОН України, Подякою Президента України та  грамотами Дніпропетровської облдержадміністрації і органів місцевого самоврядування.

Учні ліцею активно беруть участь в обласних та Всеукраїнських конкурсах фахової майстерності. У 2006 році Алькема Олександр стає переможцем Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності з професії «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва», а у 2009 році Мельник Віталій займає ІІ місце. Чотири роки поспіль учні ліцею посідають перше місце на обласній олімпіаді з предмета « Бухгалтерський облік» серед учнів ПТНЗ області.

Ліцей працює у напрямку ступеневого навчання та співпрацює з 2003 року з Нікопольським аграрним коледжем Дніпропетровського аграрного університету, з 2006 року з Дніпропетровським технологічним коледжем Дніпропетровського аграрного університету та з 2008 року з на той час - Дніпродзержинським технологічним технікумом Дніпродзержинського державного технічного університету.

За останні 10 років за ступеневою освітою здобули вищу та спеціальну освіту понад 150 учнів нашого ліцею. Деякі продовжили свою професійну діяльність на підприємствах, агрофірмах та фермерських господарствах Томаківського району, а також у стінах закладу де здобули першу робітничу професі.

Протягом 2006-2009 років навчальний заклад приймав участь у Міжнародному проекті TASIS за темою «Удосконалення управління регіональною системою професійної освіти в Україні». За сприяння цього проекту на базі нашого навчального закладу були проведені тренінги і семінари для викладачів Дніпропетровської області. В рамках цього проекту викладачами нашого закладу Довженком В.Д., Рябоволенком А.М. та Зуєвим О.М. були створені електронні навчально-методичні посібники зі спец предметів, які в подальшому пройшли апробацію та використовувалися при проведенні занять у професійно-технічних навчальних закладах Дніпропетровської області.

Для підвищення якості професійної підготовки фахівців на базі ліцею створено експериментальний майданчик, творчий колектив якого працює над реалізацією теми: «Інформаційно-комунікаційні технології у професійній підготовці кваліфікованих робітників аграрного профілю».    

Сьогодні, Томаківський професійний аграрний ліцей має перспективу на майбутнє, а саме завершується підготовка пакету документів та оснащення матеріально-технічної бази з професій: кухар, кондитер, перукар-модельєр, електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування та електрозварювальник, оскільки у соціальних партнерів навчального закладу існує потреба у кваліфікованих робітничих кадрах з вищезазначених професій.