Заклади професійної освіти Дніпропетровщини відзначають День захисника України

 

День захисника України — свято, що відзначається в Україні 14 жовтня у день Святої Покрови Пресвятої Богородиці водночас з Днем Українського козацтва.

Напередодні свят в закладах професійної (професійно-технічної) освіти Дніпропетровщини відбулись ряд виховних заходів: уроки-мужності, зустрічі з учасниками ООС (АТО), круглі столи та конференції, благодійні та соціальні акції на підтримку сучасних захисників Батьківщини, конкурси  плакатів «Ми – українці», учнівських творів «В єдності наша сила»,  проведено розважально-пізнавальні програми «Козацька Покрова».

З метою популяризації двох головних свят нашого народу в  бібліотеках та інформаційних центрах ЗП(ПТ)О проведено обласні читання, презентовано книжково-ілюстративні виставки «Козацтво в українській історії, культурі та національній самосвідомості» та альманах «Профтехосвітяни на захисті незалежної України: 2014-2017рр.».

В Межівському професійно-технічному училищі з метою розширення знань учнів про історію і культуру України, її досягнення та перемоги проведено військово –спортивне свято «Збережемо козацьку славу». Учням розповіли про історію розвитку українського козацтва, пригадали гетьманів України та головні козацькі заповіді. Особливу зацікавленість  визвала історія про те, як на Запорізькій Січі козаки щиро й урочисто відзначали свято Покрови, що впродовж століть в Україні воно набуло ще й козацького змісту та отримало другу назву – Козацька Покрова. Саме на свято Покрови пречистої Богородиці, Україна вшановує тих, хто цінною власного життя оберігає наше мирне сьогодення і наше щасливе майбутнє, а в спортивному залі була оформлена тематична виставка «Слава козацька не вмре, не поляже».

В Професійно-технічному училищі № 88 стартувала акція "Твій друг-захисник в АТО", в ході якої педагогічним та учнівським колективами були зібрані кошти та придбано  3 мішки цементу, 11 мішків шпаклівки, які передані 74 бригаді на передову.

10 жовтня молодь та педагоги ЗП(ПТ)О Дніпра відвідали кінотеатр «Правда Кіно» та переглянули документальну кінострічку Катерини Стрельченко «Вірю, Чекаю, Молюся». Фільм презентовано в рамках цьогорічного обласного фестивалю «Сила нескорених», який проходить щорічно до Дня захисника України. Фільм порушує дві болючі теми, які є наслідками війни на сході країни, – зниклі безвісти та полонені.

День захисника України – це свято нескорених, бо незважаючи на всі випробування дух українського народу не вдається зламати жодному з ворогів. Захисники України – це ті, для кого поняття – честь, гідність, сила, витримка і відповідальність – не просто слова. Це ті, хто готовий не на словах, а на ділі повсякчас захищати свою родину, свій народ, свою країну.

 

 

 

 

 

 

Ведучі свята Підлубна Надія та Ярошенко Ксенія

 

 

«Конкурс на одягання протигазу та перенесення постраждалого»,

Ватажки команд В.Кропивянський та О.Рибянець

 

Перетягування канату

 

«Конкурс на спритність, ловкість, силу та витривалість»

 

Козак – сильна людина

 

 

 

Майбутні захисники України

 

 

Волонтерська допомога ПТУ-88

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


                                                            Фрагмент кінострічки «Вір. Чекаю. Молюсь»