«Місто професій» в Дніпрі

 

За ініціативи  міжнародного журналу «Community Business Magazine»,  відповідно до доручення заступника голови облдержадміністрації, за сприянням Дніпропетровської облдержадміністрації, департаменту освіти і науки і навчально-методичного центру профтехосвіти у Дніпропетровській області 8 закладів професійної (професійно-технічної) освіти міста Дніпро та ПТУ-79 (смт.Петриківка) 30 веречсня взяли участь  в міжнародному профорієнтаційному проекті  «Місто професій».

Основий месидж  цього заходу «Будуй свою кар’єру разом с нами».

У сквері Героїв було розгорнуто імпровізоване «Місто Професій», де презентовано понад 100 професій від роботодавців, закладів професійної та вищої освіти, обласного центру зайнятості, дитячих позашкільних та спортивних закладів.

За підрахунками організаторів понад 4 тисяч дітей віком від 2 до 17 років зареєструвались, отримали свої «Паспорти», ознайомилися  з професіями, пройшли майстер-класи та виконали певні завдання. Загальна кількість відвідувачів (дітей та їх батьків) склала понад 8 тисяч осіб.

Сумлінні та старанні юні «працівники» за виконану роботу отримували заробітну плату, яку по закінченню заходу вони обмінювали на солодощі, іграшки та подарунки. Усі учасники мали змогу випробувати себе у ролі будівельника, кравця, кухаря, токаря, столяра, слюсаря з ремонту автомобілів, залізничника, художника з Петриківського розпису, оператора поштового зв'язку, продавця, оформлювача вітрин та приміщень, монтажника санітарно-технічних систем та устаткування, та інші.

За успішно пройдені майстер-класи та освоєні професії юні дніпряни отримали від ЗП(ПТ)О сертифікати із особистим запрошенням на навчання та винагороду «Гривеники», які змогли використати на придбання корисних речей від роботодавців. Для дітей проведено психологічні експрес-тренінги, консультації, опитування щодо вибору професії.

Впевнені, що об’єднання зусиль і просвітницька діяльність фахівців з профорієнтації, працівників системи освіти, центру зайнятості, громадських організацій та підприємств міста дозволить створити умови, що забезпечать професійний вибір майбутньої професії юних городян, покращать їх професіоналізм як майбутніх фахівців, підвищать зростання рівня добробуту кожного і економіки України в цілому.

В.М.Василиненко,

директор НМЦ ПТО

у Дніпропетровській області

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Реєстрація учасників та видача «Паспортів»

 

Дніпровський центр професійно-технічної освіти

 

Вище професійне училище №55

 

 

Професійно-технічне училище №2

 

Дніпровське вище професійне училище будівництва

 

Міжрегіональне вище професійне училище поліграфії та інформаційних технологій

 

Дніпровський професійний залізничний ліцей

 

Професійно-технічне училище №79

 

Майстер-класи від інших учасників