День будівельника відзначають профтехосвітяни Дніпропетровщини

Професійно-технічна освіта Дніпропетровської області зорієнтована на задоволення  потреб ринку праці .

На будівельні майданчики у  2018 році підготовлено та направлено майже 730 випускників, які опанували професії деревообробки, опоряджувальні, утеплення та облаштування будівель, монтажні та багатьох інших напрямків.

Спроможність випускників, які стали з першого дня перебування на робочому місці виконавцями виробничих завдань, є результат навчально-виробничого процесу 15 ПТНЗ області (28% від загальної чисельності). Висока професійність молодих фахівців підтверджується  відгуками будівельних підприємств – замовників кадрів.

       Кращими в навчанні будівельним професіям  є  колективи Дніпровського вищого професійного училища будівництва, Кам’янського  центру підготовки та перепідготовки робітників будівництва та автотранспорту, Дніпровського  регіонального центру  професійної освіти, центру підготовки та перепідготовки робітничих кадрів №1 Кривого Рогу, Дніпровського професійно-технічного училища №6, Криворізького професійного будівельного ліцею, Криворізького центру підготовки та перепідготовки робітників будівельної галузі.

        В травні 2018 року на навчально-виробничий базі Дніпровського вищого професійного училища будівництва було проведено  ІІІ етап Всеукраїнського конкурсу  фахової майстерності серед учнів ПТН  з професії «Столяр будівельний» на якому учень цього закладу виборов  ІІ місце з  21 учасника, представника областей України.

Поєднанню зусиль педколективів  закладів  ПТО та колективів підприємств будівельної галузі сприяє співпраця профтехосвіти області з Федерацією обласної організації роботодавців, обласною організацією профспілки працівників будівництва i промисловості будівельних матеріалів України.

На базі ПТНЗ будівельної галузі Дніпропетровщини працює 9 навчально-практичних центрів відомих виробників будівельних матеріалів «Хенкель Баутехнік», «Кнауф», «БудМайстер», «NIBCO», «TRIORA» «GEBERIT» та інших.

У 2018 році з метою налагодження взаємодії з роботодавцями та замовниками робітничих кадрів будівельної галузі за ініціативою роботодавців, профспілок та колективів ПТНЗ  створено:

- Громадське обєднання «Галузева рада з питань формування трудового

   потенціалу будівельної галузі Дніпропетровщини».

                                                                                      В.М. Василиненко,

     директор НМЦ ПТО

у Дніпропетровській області