Впровадження елементів дуальної форми навчання у підготовку кваліфікованих робітників Дніпропетровщини – ознака сучасності

Наказом Міністерства освіти і науки України від 15.05.2018 №473 розширено перелік начальних закладів Дніпропетровської області, що братимуть участь у впровадженні елементів дуальної форми навчання. Так, до Криворізького гірничо-технологічного ліцею, що розпочав цю інновацію у попередньому навчальному році приєдналося ще 15 закладів професійно-технічної освіти.

На виконання наказу Міністерства освіти і науки України профтехосвітою Дніпропетровської області розпочато підготовчу роботу  з упровадження елементів дуальної форми навчання у 2018-2019 навчальному році:

-        методичною службою здійснено методичні виїзди до закладів професійно-технічної освіти області, які визначені наказом, проведено відеоконсультування з проблемних питань, підготовлено і надано кожному ПТНЗ – учаснику експерименту зразки необхідних при організації упровадження елементів дуальної форми документів;

-        закладами професійно-технічної освіти проведено засідання робочих груп за участі роботодавців, складено дорожні карти, підготовлено проекти робочих навчальних планів.

Крім того, в рамках українсько-німецького проекту партнерства з розвитку соціального діалогу, що реалізується Федерацією організації роботодавців Дніпропетровщини та німецької організації роботодавців NORDMETALL, започатковано роботу з організації дуального навчання учнів професійно-технічної освіти області.

Проведено круглий стіл «Впровадження елементів дуального навчання в профтехосвіті Дніпропетровщини. Досвід Німеччини», на якому обговорено стан і можливості, проблеми, дії, наміри та перспективи формування робітничого потенціалу регіону за дуальною формою навчання.

Заходами з упровадження елементів дуальної форми навчання передбачено тісну співпрацю з підприємствами  регіону щодо організації практичної підготовки за спільно визначеними професійними елементами, системні зустрічі з представниками Німеччини.

 

 

Директор навчально-методичного центру

у Дніпропетровській області

Василиненко В.М.