Впровадження елементів дуальної форми навчання у підготовку кваліфікованих робітників Дніпропетровщини – ознака сучасності

В сучасних умовах ринку праці суттєвим чинником є підвищення якості професійного навчання, адаптації молодих робітників до умов виробництва. Це можливе за осучаснення співпраці з роботодавцями через умови впровадження елементів дуальної форми навчання у підготовку кваліфікованих робітників.

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України № 473 від 15.05.2018р. ДПТНЗ «Покровський центр підготовки і перепідготовки робітничих кадрів» таку роботу розпочато ДПТНЗ «Покровський центр підготовки і перепідготовки робітничих кадрів» з АТ «ПОКРОВСЬКИЙ ГЗК».  Багаторічна співпраця навчального закладу з підприємством – замовником кадрів спряла визначенню трьох професій («Верстатник широкого профілю», «Електрогазозварник», «Машиніст екскаватора»), за якими доцільне впровадження елементів дуальної форми навчання у професійну підготовку кваліфікованих робітничих кадрів.

Початку роботи передувала робоча зустріч адміністрації ДПТНЗ «Покровський центр підготовки і перепідготовки робітничих кадрів», методичної служби Дніпропетровській області, керівників АТ «ПОКРОВСЬКИЙ ГЗК». В ході зустрічі обговорено основні напрямки співпраці підприємства з навчальним закладом: підготовку за  галузевим спрямуванням кваліфікованих робітників, що відповідають вимогам сучасних виробничих технологій і потребам підприємства; формування й управління професійними компетенціями. Було узгоджено робочі навчальні плани, визначилися з необхідним обладнанням, інструментами. Досягли домовленостей про укладання тристоронніх договорів, що передбачає організація навчально-виробничого процесу з елементами дуальної форми навчання. Також керівництво комбінату підтримало  пропозицію створення у стінах навчального закладу Центру професійної кар’єри та наповнення його необхідною матеріально-технічною базою. Робота Центру здійснюватиметься на постійній основі та буде популяризувати   робітничі професії, замовником яких є АТ «ПОКРОВСЬКИЙ ГЗК». Це дасть можливість випускникам, їх батькам, мешканцям регіону ознайомитися з переліком професій та допоможе заповнити вакансії робітничих місць на     АТ «ПОКРОВСЬКИЙ ГЗК».

Для організації якісної роботи  з упровадження елементів дуальної форми навчання у підготовку кваліфікованих робітників методичною службою розроблено План (дорожню карту), надано зразки необхідної документації, сплановано методичні виїзди та консультації.

 

 

О.В.Гришаєва,

т.в.о. директора НМЦ ПТО

у Дніпропетровській області