Творчість і винахідництво учнівської молоді Дніпропетровщині

В НМЦ ПТО у Дніпропетровській області відбулося засідання секції керівників гуртків та відповідальних за організацію технічної творчості закладів професійної (професійно-технічної) освіти.

Розглянуті питання щодо розширення можливостей гуртків технічної творчості, розвитку раціоналізаторства учнів  закладів П(ПТ)О. Підведені підсумки обласного етапу Всеукраїнської виставки-конкурсу з науково-технічної творчості учнівської молоді “Наш пошук і творчість – тобі, Україно!”, на якій учні 19 закладів професійної освіти області представили моделі та макети промислового обладнання, які покращують умови праці та технологічні процеси у різних галузях, діючі електрифіковані стенди, макети різних видів споруд та будівель, вироби художньо-технічного профілю в авторському виконанні (різьба деревини, вироби з бісеру, художня вишивка, розпис, дизайн одягу). Наказом департаменту освіти і науки облдержадміністрації від 11.05.2018 №301/0/212-18 за активну участь у виставці-конкурсі почесними грамотами нагороджено 209 авторів кращих виставкових робіт, в тому числі 56 учнів закладів П(ПТ)О.

Також учасники секції обмінялися досвідом роботи гуртків техтворчості різної направленості, методами та формами залучення до винахідницької справи учнівської молоді. Педагоги та учні Синельниківського професійного ліцею представили роботу гуртка слюсарів «Мастак». А Нікопольський професійний ліцей презентував роботу гуртка кравців та швачок над обласним пошуково-дослідницьким проектом «Вишиванка – код нації».

 Стала робота гуртків технічної творчості це один із шляхів виховання творчого відношення до роботи, розвитку раціоналізаторських та винахідницьких здібностей учнів закладів професійної освіти. Проведення таких заходів дозволяє ознайомитись педагогам із дієвими методами організації роботи гуртків, клубів, науково-технічних об’єднань, допомогає зацікавити учнів та залучити їх до технічної творчості.

 

В.М.Василиненко,

директор НМЦ ПТО

 у Дніпропетровській області