На Дніпропетровщині презентовано результати пошуково-інформаційного проекту -  книгу пам’яті загиблих випускників закладів професійної освіти

 

21 червня в  Дніпропетровському національному історичному музеї                   ім. Д. І. Яворницького відбулась презентація підсумкового пошуково-інформаційного проекту - книги (альманаху) «Профтехосвітяни Дніпропетровщини на захисті незалежної України: 2014-2017 роки» для освітян м. Дніпра.

Метою проекту стало залучення педагогів, учнів та батьків закладів професійної освіти Дніпропетровської області до пошукової діяльності щодо розкриття  участі працівників та випускників навчальних закладів у подіях 2014-2017 років, зокрема інформації про загиблих та волонтерську діяльність,  подій на майдані Незалежності.

У проекті взяли участь 37 навчальних закладів області. Активну допомогу по реалізації проекту надали громадські та волонтерські організації, батьки і родичи загиблих.

За ініціативи обласної організації Всеукраїнської асоціації працівників професійно-технічної освіти, Навчально-методичного центру ПТО                                   у Дніпропетровській області, Ради директорів закладів професійної освіти  Дніпропетровщини узагальнено та видано книгу пам’яті, що є підсумком клопіткої праці профтехосвітянської спільноти.

За статистикою Національної книги пам’яті полеглих за Україну станом на           5 травня 2018 року налічується 3885 загиблих. Лише на Дніпропетровщині ця кількість становить понад 550 осіб, з них 98 – це випускники закладів професійної освіти регіону, тобто кожен п’ятий загиблий.

На заході були присутні представники навчальних закладів, обласної організації ВАПП, НМЦ ПТО,  ради директорів ПТНЗ, Національної спілки письменників і журналістів України, науковці та працівники музею.

В рамках презентації учасники ознайомилися з експозицією відділу «Громадянський подвиг Дніпропетровщини в подіях АТО», переглянули документальну кінострічку та висловили свої враження про титанічну роботу над матеріалами.

Книги передано до Дніпропетровського національного історичного музею         ім. Д. Яворницького та в навчальні заклади, як основу для патріотичного виховання молоді на прикладах героїв сучасності, спрямовану на  єднання поколінь та прагнення єдиного – мирної і незалежної країни.

 

 

В.ВАСИЛИНЕНКО,

директор НМЦ ПТО

у Дніпропетровській області