Декада робітничих професій металургійної та гірничодобувної галузей

 

На Дніпропетровщині проведено декаду з позиціювання робітничих професій металургійної та гірничодобувної галузей, закладів професійної (професійно-технічної) освіти (надалі ЗП (ПТ)О) та можливостей системи ПТО регіону вцілому.

Профтехосвіта Дніпропетровщини налічує 10 профільних ЗП (ПТ)О, які щорічно випускають понад 1,5 тисячі висококваліфікованих робітників за професіями металургійної та гірничодобувної промисловості.

Відбулись зустрічі із представниками ПАТ «Дніпропетровський агрегатний завод»,   ПАТ «Дніпровський» металургійний комбінат», ДТЕК «Павлоградвугілля», «Метінвест», «Вільногірський гірничо-металургійний комбінат», центру зайнятості, органів місцевого самоврядування, галузевих профспілок металургів і гірників, батьківського комітету та членів учнівського самоврядування.  Під час зустрічей обговорювався проект «Закону про професійну освіту» та перспективи співпраці  з метою сприяння підтримки профтехосвіти у підготовці висококваліфікованих робітників.  Також, презентовано довгострокову програму з підготовки робітничих кадрів за запитом на перспективу, продемонстровано сучасні технології виробництва, умови праці, новітнє обладнання, соціальні гарантії при роботі.  Особлива увага приділена соціальній програмі з направлення перспективних робітників на навчання у вищі навчальні заклади за рахунок підприємства. Школярі отримали запрошення на екскурсію на підприємства з метою ознайомлення із структурою виробництва, технологічними процесами та продукцією.

Протягом декади учні 8-11 класів шкіл області знайомились із закладами профтехосвіти та робітничими професіями металургійної та гірничодобувної галузей Школярі стали учасниками навчально-виробничого процесу у реальному часі, ознайомились із творчими дипломними роботами учнів, прийняли участь у майстер-класах з професій, отримали консультацію спеціалістів центру зайнятості щодо визначення своїх професійних намірів та вподобань. 

Мобільні профорієнтаційні бригади, в склад яких увійшли представники учнівського самоврядування та волонтерські групи, в сільських загальноосвітніх школах області презентували професії, яскраві події та волонтерську діяльність за допомогою пересувного мультимедійного устаткування з підключенням до Інтернету.

Популярність професій металургійної та гірничодобувної галузі серед учнівської молоді визначено результативністю декади –  на теперішній час на навчання в ПТНЗ даного напрямку подано заяв 15%  від загального замовлення на прийом у 2018 році.

 

В.М.Василиненко

директор НМЦ ПТО

у Дніпропетровській області

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

http://ncpo.klasna.com/uploads/editor/4941/662704/news_/images/img_20180503_085933.jpg

http://zdpl.at.ua/_nw/2/s15119399.jpghttp://ncpo.klasna.com/uploads/editor/4941/662704/news_/images/img_20180503_090320.jpg