Профтехосвіта Дніпропетровщини позиціонує робітничі професії для громади Софіївського регіону

Профтехосвіта Дніпропетровщини продовжує рекламувати робітничі професії для учнівської молоді і громади сільських регіонів області. В  селищі Софіївка Дніпропетровської області відбувся черговий  обласний семінар з профорієнтації та майстер-класи з робітничих професій для школярів загальноосвітніх шкіл.

З метою визначення ефективної взаємодії методичної служби, закладів профтехосвіти Дніпропетровщини, державних, освітніх установ, селищних об'єднань територіальних громад, бізнес-структури агропромислового комплексу та галузевої профспілки, для формування позитивного та емоційного ставлення до світу робітничих професій в рамках потреби громадина базі Софіївського професійного ліцею відбулась пленарна дискусія за участі представників навчально-методичного центру профтехосвіти у Дніпропетровській області, Софіївської райдержадміністрації, районної ради, селищної ради,  асоціації фермерів та приватних землевласників, відділу агропромислового, економічного розвитку і торгівлі Софіївської райдержадміністрації, фермерських господарств та підприємств «Регіон», «Кодня Л.В.», «Василик», ТОВ «Агро Лайт», обласного та районного центрів зайнятості, керівників шкіл міста.

Учасники обговорили питання щодо труднощів створення, збереження та розвитку трудового робітничого потенціалу в малих містах сільського регіону. Визначили шляхи соціального партнерства щодо формування життєвих та професійних компетентностей молоді відповідно до потреб ринку праці регіону .

Зважаючи на те, що селища району знаходяться на значній відстані від районного центру і їх населення має недостатню інформації про можливості профтехосвіти в рамках заходу 8 закладів професійної (професійно-технічної) освіти міста Дніпра, смт. Софіївки та Петриківки презентували для школярів 1-11 класів  5 шкіл селищ Софіївського району майстер-класи з робітничих професій галузей машинобудування, автотранспорту, легкої промисловості, будівництва, перукарського мистецтва, харчування, електротехніки, сільського господарства, поштового зв’язку, інформаційних технологій та поліграфії. Понад 800 учнів спробували свої можливості у ролях токаря, слюсаря з ремонту автомобілів, контролера-касира, продавця, водія, швачки, закрійника, електромонтера, декоратора, кулінара, поліграфіста, робітника поштового зв’язку, перукаря, робітника фермерського господарства, художника з «Петриківського розпису» та інше.

За успішно пройдені майстер-класи школярі отримали сертифікати та особисте запрошення на навчання в заклади професійної (професійно-технічної) освіти Дніпропетровщини. Разом із дітьми зацікавились професіями і пройшли майстер-класи представники органів виконавчої влади регіону, роботодавці та батьки - представники батьківських комітетів шкіл.

Для педпрацівників шкіл та закладів професійно (професійно-технічної) освіти проведено майстер-клас із використанням інноваційних та сучасних технологій виробництва на діючих моделях  «Віртуальна ферма», «Міні садок на балконі», «Адаптація світлового діоду до мережі 12В у автотранспортному засобі».

Представники обласної методичної служби ПТО надали адресну методичну допомогу (консультацію) керівникам, педагогам загальноосвітніх шкіл щодо активізації співпраці з питань профорієнтації школярів в тому числі у форматі он-лайн.

Профтехосвіта Дніпропетровщини продовжує позиціювання робітничих професій для громади сільського регіону.

В.М.Василиненко,

директор НМЦ ПТО

у Дніпропетровській області

 

Відкриття профорієнтаційного заходу в в Софіївській опорній ЗСШ

 

 

Майстер-класи з професій від ЗП (ПТ)О м.Дніпро, смт. Софіївка, та Петриківка