Педагоги профтехосвіти Дніпропетровщини підвищують свою компетентність через навчання за програмою “Молодіжний Працівник”

Відповідно до спільного плану роботи Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Дніпропетровській області та комунального закладу «Молодіжний центр Дніпропетровщини» педагоги ПТНЗ області, які відповідають за роботу з молоддю проходять триденні тренінгові навчання за національною програмою «Молодіжний працівник».

Метою  тренінгів є отримання основних теоретичних знань та формування практичних навичок для реалізації регіональної молодіжної політики через вивчення освітнього досвіду по роботі з учнівською молоддю країн європейського союзу, узагальнення та поширення власного педагогічного досвіду.

 

Завдання тренінгу:

-        Забезпечити учасників необхідним базовим рівнем для реалізації успішної молодіжної політики;

-        Налагодити діалог між різними учасниками молодіжної політики;

-        Надати учасникам можливість створити власну ідентичність себе як молодіжного працівника.

 

Тренінгові заняття поділені на три модуля:

 

І модуль  - Молодіжна політика і молодіжна робота (Хто така молодь? Що таке молодіжна політика? Дорожня карта реформування молодіжної політики в Україні. Участь молоді. Міжсекторний підхід. Молодіжна робота і молодіжна політика. Європейський підхід до молодіжної політики);

ІІ модуль - Громада і молодіжна робота в громаді (Громада. Активізація громади. Молодіжна робота в громаді. Участь молоді. Молодіжна робота і децентралізація);

ІІІ модуль - Компетенції молодіжного працівника (Молодіжний працівник. Компетентнісний підхід. Компетенції молодіжного працівника. Портфоліо молодіжної роботи Ради Європи).

 

Тренінг проводять сертифіковані тренери: Анна Острікова (координаторка програми “Молодіжний працівник”, Програма розвитку ООН в Україні); Володимир Панченко (заступник директора Черкаського ресурсного молодіжного центру); Ольга Шелест (директора Благодійного Фонду «Даруємо радість» м. Дніпро).

По завершенню занять учасники отримують Сертифікати базового рівня Програми.

 

Постійно вдосконалювати свій рівень знань, підвищувати компетентність, вивчати сучасні технології та методи – головне гасло профтехосвітян.

 

В.ВАСИЛИНЕНКО,

директор НМЦ ПТО

у Дніпропетровській області