На Дніпропетровщині відбулось засідання робочої групи  з питань підготовки та проведення Всеукраїнської гри «Сокіл» у 2018 році серед закладів професійної освіти

 

На виконання наказів Міністерства освіти і науки України від 18.09.2017          № 1278 «Про проведення у 2017/2018 навчальному році Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»)», департаменту освіти і науки  облдержадміністрації від 12.12.2017 № 701/0/212-17 «Про проведення у 2017/2018 навчальному році Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»)» в січні місяці відбулось засідання робочої групи з питань підготовки та проведення гри в закладах професійної освіти у 2018 році.

Участь у засіданні  взяли представники  державних органів управління освітою, громадських та волонтерських організацій: департаменту освіти і науки облдержадміністрації, головного управління ДСНС у Дніпропетровській області, НМЦ ПТО у Дніпропетровській області, Товариства сприяння обороні України, «Січеславське козацтво Запорозьке», Товариство Червоного Хреста України,  КП «Патріот», Координаційного центру допомоги учасникам АТО та їх сім’ям,  КЗК «Дніпропетровський національний  історичний музей  ім. Д.І. Яворницького» та  керівники професійних (професійно-технічних) закладів освіти регіону.

Регламентом робочої групи передбачалось проаналізувати підсумки проведення гри у 2017 році та  визначити напрямки роботи щодо підготовки і проведення зазначеної гри у 2018 році, зокрема:

-        сучасні підходи у проведенні І та ІІ етапів гри «Сокіл» серед професійних (професійно-технічних) закладів освіти у 2018 році та етапи їх реалізації;

-        оновленого змісту Умов проведення гри «Сокіл», де внесені зміни до конкурсних змагань.

Однак протягом 4 років однією з основних проблем в закладах професійної освіти регіону для забезпечення проведення зазначеної гри є відсутність матеріально-технічної бази та спортивно-туристичного  спорядження, що унеможливлює організацію якісних конкурсних змагань в закладах.

В ході засідання учасниками  робочої групи  доопрацьовані питання щодо покращення організації зазначеної гри та сформовані пропозиції:

-        про потребу додаткового фінансування у поточному році І (територіальних) етапів гри;

-        проведення у квітні 2018 року - І етап гри, червень - ІІ етап;

-        розробки пам’ятки щодо організації та проведення гри «Сокіл» для  керівників ПТНЗ;

-        реалізації заходів щодо відпрацювання Програми модульного навчання з військово-патріотичного виховання в закладах професійної освіти;

-        надання практичної допомоги навчальним закладам в проведенні гри із виїздами до кожного регіону;

-        створення на базі ПТНЗ груп товариства сприяння обороні та козацьких молодіжних осередків;

-        забезпечення постійного інформування в ЗМІ про хід проведення гри «Сокіл».

Важливим акцентом зустрічі стало запровадження у І етапах гри відвідування учасниками історико-культурних закладів, зокрема експозиційних відділів подій в Україні 2013-2014 років.

По завершенню засідання напрацьовані матеріали будуть  направлені до всіх керівників навчальних закладів системи ПТО регіону для практичного використання та впровадження у навчально-виховному процесі під час підготовки молоді до гри.  

Реалізовуючи спільними зусиллями стратегію по військово-патріотичному вихованню молоді - стверджуємо непоборну, самобутню та незалежну українську державу.

В.ВАСИЛИНЕНКО,

директор НМЦ ПТО

у Дніпропетровській області