Декада робітничих професій залізничного профілю

З метою реалізації Програми розвитку профтехосвіти на 2011-2015 роки в частині позиціювання престижності робітничих професій, їх потреби на ринку праці, можливостей їх опанування в професійно-технічних навчальних закладах на Дніпропетровщині продовжується марафон декад робітничих професій за галузями.

Так, до свята «Дня залізничника», яке відзначалось 4 листопада, професійно-технічні навчальні заклади області не тільки його урочисто та змістовно відсвяткували а й провели декаду робітничих професій залізничного профілю.

В Дніпропетровському професійному залізничному ліцеї складовими декади стали відкриті уроки, олімпіади із спецпредметів, конкурси-огляди професій (презентації професій), виставка технічної творчості учнів, екскурсії в структурні підрозділи Державного підприємства «Придніпровська залізниця», конкурс ерудитів та конкурс професійної майстерності «Брейн-ринг»,   конкурс стіннівок. Особливу увагу привернула презентація відеофільмів з позиціювання робітничих професій залізничного профілю, які будуть представлені на обласному конкурсі учнівських проектів «Моя професія – моя гордість». Під час екскурсії учні  ознайомилися з історією підприємства, дізналися про умови роботи, його потужність, соціальних партнерів та зазначили високий технічний рівень технологічного обладнання, безпечних умов праці та  соціальних гарантій.

За враженнями учнів ліцею та учнів шкіл, які були запрошені,  всі заходи декади розкрили їм можливості професій та галузі в цілому, розширили світогляд, викликали зацікавленість до робітничих професій залізничного профілю.

Учні ліцею – переможці  декади отримали нагороду від Державного підприємства «Придніпровська залізниця» - це екскурсія до нещодавно відкритого музею «Придніпровська залізниця».

Профтехосвіта Дніпропетровщини продовжує естафету декад робітничих професій за галузями.

Методист навчально-методичного центру

 профтехосвіти у Дніпропетровській області

Головченко С.В.