16 листопада  2011 року в місті Києві відбувся Всеукраїнський навчально-методичний семінар на тему: «Використання  інноваційних технологій в профілактиці торгівлі людьми та експлуатації дітей в роботі навчальних закладів України» в рамках співпраці Міністерства освіти і науки молоді та спорту України з Міжнародним жіночим правозахисним центром « Ла Страда-Україна».

У роботі семінару прийняли участь фахівці МОНМС України,  управлінь освітою, викладачі обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти, методисти НМЦ ПТО, практичні психологи, соціальні педагоги ЗОНЗ, ПТНЗ різних областей України.

За даними Юнісеф кожного року 1,2 мільйона дітей потрапляють до тенет торгівлі людьми з метою  сексуальної експлуатації та примусової  праці.

Щоб протидіяти цьому ганебному явищу, Европейська спільнота  проводить різноманітні заходи, моніторинги, видає друковану продукцію: листівки,  плакати, навчально-методичні посібники, Інтернет  ресурси, підтримує національну гарячу лінію з протидії домашньому насильству та захисту прав дитини.

Особливу зацікавленість учасників семінару викликала тема використання Інтернет-ресурсів в профілактиці торгівлі  людьми, безпеки дітей та молоді, що зумовлює популярністю (понад 79% учнів та молоді), яка  проводить свій вільний час в Інтернеті.

В ході семінару був розглянутий Закон України «Про протидію торгівлі людьми»  від 20 вересня 2011 року № 3739-VІ, який сприятиме поглибленню роботи над цією проблемою всією громадою країни.

Учасники семінару отримали плакати щодо роз’яснення форм насильства, листівки «Зупинимо насильство над дитиною», «Стоп торгівлі дітьми», результати соціологічного дослідження про стан та чинники здоров’я українських підлітків, методичні рекомендації з питань попередження торгівлі людьми, інше.

Шановні колеги! В разі необхідності консультації, поради, методичних матеріалів  звертатися до НМЦ ПТО у Дніпропетровській області  методиста Л.Г.Піковець за телефоном, або через сайт.

 

 

 

 

 

 

Л.Г.Піковець,

методист НМЦ ПТО у

Дніпропетровській області