Нарада –семінар заступників директорів ПТНЗ

Дніпропетровської області

                   19 серпня 2010р. на базі міжрегіонального вищого професійного училища з поліграфії і інформаційних технологій відбулась нарада семінар для заступників директорів з навчальної роботи. У роботі секції прийняли участь заступник начальника головного управління освіти і науки А.Л.Демура, директор НМЦ ПТО у Дніпропетровській області В.М.Василиненко, керівники ПТНЗ області.

        Учасники засідання секції відзначили, що головні зусилля педагогічних колективів, організаторів навчального процесу були зосереджені на реалізації пріоритетних напрямків діяльності професійно-технічної освіти проголошених МОН України на підсумковій колегії 27 серпня 2009 року, на серпневих заходах  ГУОіН, НМЦ ПТО у Дніпропетровські    області. У результаті обговорення зазначених питань прийняті рекомендації для педагогічних колективів ПТНЗ області на 2010-2011 н.р.:

1.     Спрямувати діяльність колективів ПТНЗ на реалізацію рішення колегії МОН України від 26.08.2010р. „Про підсумки розвитку професійно-технічної освіти у 2009/2010 навчальному році та завдання на 2010/2011 н.р.”.

2.     Забезпечити організований початок навчального року, впровадження робочих навчальних планів на основі Типової базисної структури навчальних планів підготовки кваліфікованих робітників, визначеної листом  МОН України від 13.08.2010р. № 1/9-558

3.     Вжити відповідних заходів щодо забезпечення учнів ПТНЗ електронними версіями підручників із загальноосвітніх предметів.

4.     Забезпечити апробацію стандартів профтехосвіти, базованих на рівнях компетенцій.

5.      Провести протягом року паспортизацію бібліотечного господарства як основного джерела інформаційного забезпечення навчального процесу.

6.     Проводити системну роз’яснювальну  та організаційну роботу  стосовно запровадження зовнішнього незалежного оцінювання навчальних досягнень учнів.

7.     Вирішити питання підбору педагогів з викладання  нових загальноосвітніх предметів. 

8.     Спланувати роботу професійно-технічних навчальних закладів на новий навчальний рік з урахуванням таких пріоритетів: 

1.Децентралізація – основа осучаснення ПТО.

2.Підвищення якості професійної освіти шляхом покращення ефективності виробничої діяльності .

3.Сучасний майстер виробничого навчання – основа підвищення професійного рівня учня (слухача).

4.Інформаційне забезпечення навчального процесу – головна функція сучасного закладу профтехосвіти.

5.Апробація стандартів профтехосвіти, базованих на рівнях компетенцій.

М.Корнієнко,

Заступник директора НМЦ ПТО