СЕКЦІЯ заступників директорів з навчально-виховної роботи

                                                                          

18.09.2008 року в НМЦ ПТО проведено засідання секції заступників директорів з навчально-виховної роботи ПТНЗ області на тему: «Вдосконалення навчально-виховного процесу в ПТНЗ, забезпечення громадянського виховання як основи розвитку особистості учня».

На засідання виступали: директор НМЦ ПТО Василиненко В.М., методисти – Піковець Л.Г., Городянська Л.А., Головченко С.В., Гуткіна Е.Д., Шаповалова А.В., які зробили аналіз виховної роботи в ПТНЗ області та накреслили основні напрями виховної роботи у 2008-2009 навчальному році.

Одним із нових підходів виховній роботі є організація та проведення оглядів-конкурсів по організації побуту, навчання та дозвілля учнів ПТНЗ, які проживають в гуртожитку.

Підсумком роботи педагогічних колективів у гуртожитках в 2007-2008 році став конкурс методичних розробок «Кращий вихователь гуртожитку-2008», бо вихователь гуртожитку ПТНЗ – це основна дійова особа проведення виховної роботи в позаурочний час.

Результатами є зміст та корисність практики вихователя, що відображена у самій роботі та її захисту, тобто презентації практичної роботи вихователя гуртожитку. У конкурсі прийняла участь 29 вихователів гуртожитків. Вони представили свій цікавий та прогресивний досвід.   

Результати проведеного конкурсу свідчать, що переважною більшістю ПТНЗ виконано умови конкурсу та дотримано строки його проведення.

Роботи переможців визначались за розділами Положення:

- досягнення і творча робота вихователя в гуртожитку;

- грамотно виконана методична розробка, що відповідає всім вимогам Положення, творчий підхід;

- інноваційні напрямки і форми роботи в гуртожитку;

- захист поданої розробки, практичні результати роботи.

Журі було зроблено відповідні висновки: кожний вихователь гуртожитку намагається бути педагогом, подругою-наставником та іноді, як цього потребує життя, і матір’ю, і актором, і вітіївником, бо цього потребує дитина, яка живе і навчається в умовах «позбавлення батьківського піклування». Надані розробки вміщують в себе великий досвід, але їх результати не завжди можуть бути забезпечені матеріальною основою.

Відзначилися методичні розробки таких вихователів:

Макарової Тетяни Валеріївни - професійно-технічне училище № 2, Клименко Олени Вікторівни - Вище професійне училище № 75, Покровський район, Байдуж Олени Миколаївни - Дніпродзержинський центр підготовки і перепідготовки робітничих кадрів, Леги Ольги Анатоліївни - Криворізький центр професійної освіти робітничих кадрів торгівлі та ресторанного сервісу, Стемповської Ольги Валентинівни - Нікопольський центр професійної освіти, Тогобицької Лідії Олексіївни – професійно-технічне училище № 68,  м. Марганець, Болєли Світлани Михайлівни – Попаснянське професійно-технічне училище, Денисенко Вікторії Леонидівни - професійно-технічне училище № 76, Мєлкомукової Олени Анатоліївни – Томаківський професійний аграрний ліцей, Сусліченко Ольги Володимирівни - професійно-технічне училище № 81.

Особливу увагу і захоплення привернули роботи:

Устименко Людмилу Євгенівну, Перещепинський професійний ліцей, яка зайняла І місце.

Радучич Наталію Григорівну, Софіївський професійний ліцей, Легу Ольгу Анатоліївну, Криворізький центр професійної освіти робітничих кадрів торгівлі та ресторанного сервісу, які зайняли ІІ місце.

Рощину Раїсу Григорівну, Дніпропетровський центр підготовки та перепідготовки кадрів туристичного сервісу, Лях Наталію Василівну, Дніпродзержинський центр підготовки та перепідготовки робітничих кадрів будівництва та автотранспорту, Рохліну Людмилу Іванівну, Криворізький професійний гірничо-електромеханічний ліцей, які зайняли ІІІ місце.

У роботі секції заступників директорів прийняли участь:

- начальник відділу кримінальної міліції у справах дітей ГУУМВС України у Дніпропетровській області Качинська Ірина Валеріївна, підполковник міліції;

- співголова громадського патріотичного обєднання «Примножимо славу Придніпровя» Берізка Віктор Васильович.

Всім учасникам секції вручені рекомендації з основними завданнями виховної роботи професійно-технічної освіти Дніпропетровської області на 2008-2009 навчальних рік.

 

Керівник інформаційно-аналітичного центру НМЦ ПТО,

заступник директора,М.Корнієнко