20 травня 2008 року в рамках Міжнародного проекту TACIS «Удосконалення управління регіональною системою ПТО в Україні».

Компонент 4 : «Удосконалення освітніх послуг у секторі сільського господарства» в ПТУ-74 с. Шев`якино Дніпропетровської області відбувся круглий стіл. «Платформа співробітництва з роботодавцями з питань розробки рамкової системи кваліфікацій в Європі та наближення компетенцій учнів ПТУ сільськогоспордарського сектору до регіональних вимог». В роботі круглого столу взяли участь керівники Васильківського району, роботодавці, директор НМЦ ПТО у Дніпропетровській області Василиненко В.М. міжнародний експерт Вольф Дітер-Мільхан, педагогічні працівники ПТУ № 74, представники засобів масової інформації. В центрі уваги учасників круглого столу знаходились питання соціального партнерства сучасного ПТУ, внесок роботодавців щодо формування національної рамкової системи кваліфікації, обговорення переліку ліцензованих в училищі професій та їх відповідність вимогам регіонального ринку праці.

            За наслідками роботи круглого столу прийнято резюме, в якому зокрема йдеться про думку роботодавців району щодо визначення базової професійної компетенції випускників сільськогосподарських ПТУ, прийнято рекомендації роботодавцями щодо проведення прогнозування потреб механізаторських кадрів на найближчі роки, створення умов для впровадження в Україні європейського досвіду дуальної системи навчання.

22-24 травня в рамках Міжнародного проекту TACIS, Компонент 4 «Удосконалення освітніх послуг у секторі сільського господарства» в м. Умані Черкаської області проведений семінар – тренінг з питань розвитку галузі  сільського зеленого туризму.

            Семінар-тренінг проводився на базі Уманського державного педагогічного університету.

            В семінарі розглядалися питання розвитку професійної освіти в галузі зеленого туризму в Країнах Європейського Союзу, сучасний стан і шляхи розвитку зеленого туризму в Україні, історико-культурне спадщина Уманщини- як базова основа сільського зеленого туризму. Учасники ознайомилися з туристичними маршрутами Уманьщини.

            Зміст семінару розкрив питання сучасних вимог щодо проектування сільської садиби, чинного законодавства з організації сільського зеленого туризму, а також методики підготовки бізнес-плану. Учасники відвідали музей народної архітектури та побуту НАН України та прийняли участь у Всеукраїнському ярмарку зеленого туризму.

            У семінарі прийняли участь представники НМЦ ПТО у Дніпропетровській області та представники Петриківського ПТНЗ, яке буде учасниками організації підготовки фахівців, зайнятих зеленим туризмом у районі.

Керівник ІАЦ НМЦ ПТО

 у Дніпропетровській області  

                     М.Корнієнко