Засідання національних робочих груп № 6, 7 міжнародного проекту ТАСІS

 

В рамках проекту ТАСІS «Підвищення ефективності управління професійно-технічною освітою на регіональному рівні в Україні» 22-23 квітня 2008 року на базі НМЦ ПТО у Дніпропетровській  області відбувся черговий семінар для національ-них тематичних груп №6,7 «Удосконалення освітніх послуг у секторі сільського господарства» . У цьому заході прийняли участь міжнародний експерт ЄС пан Вольф Дітер-Мільхан , короткотерміновий експерт від України по зеленому сільському туризму Куліковський Б.Б., представники обласної методичної служби , педагогічні працівники сільських ПТНЗ області.

 

     

 

У програмі семінару 22 квітня були обговорені питання участі у березні 2008 року представників ПТУ-74 Васильківського р-ну  та ПТУ-78 смт. Томаківки у міжнародній сільськогосподарській  виставці у ФРН, заслухано матеріали оновленого варіанту стратегії реформування ПТО у Дніпропетровській області, обговорено звіт короткотермінового експерта Василиненка В.М.(директора НМЦ ПТО) щодо розробки в Україні національної рамкової системи кваліфікацій. Учасники робочих груп затвердили план заходів в рамках даного компоненту до серпня 2008року.

 

Наступного дня , 23 квітня , учасники семінару відвідали ПТУ-79 Петриківського району . У навчальному закладі відбулася розмова з представниками місцевої влади- головою районної ради Коваленко Н.І., заступником голови райдержадміністрації Гладких А.В., директором обласного комунального підприємства «Центр зеленого туризму та народних ремесел Дніпропетровщини» Філіною Л.О. про наміри стосовно розвитку зеленого туризму в Україні, на Дніпропетровщині і залучення до цієї справи училища в смт.Петриківці, де є усі можливості проводити професійну підготовку фахівців із зеленого туризму. Усі присутні підтримали  ініціативу міжнародного проекту ТАСІS пана Вольфа Мільхана розгорнути таку діяльність у Петриківському регіоні, який відомий у Європі своїм народним мистецтвом – Петриківським розписом. Членами робочої групи внесені пропозиції звернутись до Міністерства освіти і науки з ініціативою розроблення в рамках проекту   кваліфікаційної характеристики робітничої професії в галузі зеленого туризму з подальшим розробленням державного стандарту на цю спеціальність. У програмі семінару гості відвідали експериментальний цех в Петриківці (колективне підприємство народних промислів), а також історичний музей в с. Гречино Петриківського району  – українську оселю ХVІІІ століття.

                                                                                          

 М.Корнієнко,

 заступник директора, керівник інформаційно-аналітичного

 центру НМЦ ПТО у Дніпропетровській області