Інформація

про проведення семінару-наради для  заступників директорів з навчально-виховної роботи

 

    30 січня 2008 року на базі Дніпропетровського центру профтехосвіти з поліграфії і інформаційних технологій відбулася семінар-нарада  заступників директорів з НВР ПТНЗ області за  темою:«Оптимізація діяльності психологічної служби у  системі професійно-технічної освіти».

      Семінар відкрив директор НМЦ ПТО у  Василиненко В.М.,  він розкрив головні напрямки виховної роботи в ПТНЗ, які випливають з рішення Колегії Міністерства освіти і науки України від 22 листопада  2007р., № 14/3-3 «Про стан  виконання  рішень колегії МОН в професійно-технічних освіті  Дніпропетровської області». Доповідач наголосив на наступних аспектах роботи ПТО області , серед них такі:

-                                значний відсів учнів у першому півріччі 2007/08 навчального року, в середньому на один заклад вище, ніж в середньому по Україні;

-                                можливість для кожного студента вступити до вищого навчального закладу IVI рівнів акредитації після проходження зовнішнього незалежного оцінювання;

-                                необхідне втручання у викладання предметів за регіональним компонентом, чи як ми називаємо – вільнообрані предмети;

-                                захист суспільної моралі учнівської молоді;

-                                творчий розвиток молодої людини через участь учнів в раціоналізаторській роботі, входження учнів ПТО в МАН.

На закінчення була поставлена задача на перше півріччя 2008 року: видати збірник ідей учнів та педагогів профтехосвіти.

 Наступна промова прозвучала від методиста Піковець Г.Л, спеціаліста психологічної служби  НМЦ ПТО. Вона чітко показала задачі організації роботи психологічної служби у ПТНЗ області у відповідності з вимогами наказу МОН від  29.10.2007р., №952 «Про затвердження плану заходів щодо оптимізації діяльності психологічної служби у системі професійно-технічної освіти України на період до 2010 року».

В своєму виступі методист наголосила на головних напрямках оптимізації діяльності психологічної служби та представила структуру роботи психологічної служби. Всі матеріали були зроблені схематично у вигляді презентаційних роликів. Дані засвідчили про необхідність рекомендувати напрацьовану методику до застосування у груповій та індивідуальній допомозі учням ПТНЗ.

Піковець наголосила на болючому питанні – нестача професійних кадрів, а саме: практичних психологів та соціальних педагогів у професійно-технічній освіті області. Так на 2008 рік заплановано ведення таких посад: 12 психологів та 3 соціальних педагога.

Продуктивна робота проводиться у площині психолого-педагогічної роботи з молоддю ПТНЗ. ЇЇ дуже змістовно, з професійним натхненням висвітлила методист з питань роботи психологів та соціальних педагогів Управління освіти і науки Дніпропетровської міськради Нарижна Л.С. Спеціаліст зазначила на тому, що організація роботи психологів та соціальних педагогів в закладах освіти Дніпропетровської області базується на нових перспективних формах роботи, особливо відстежується ідентифікація підлітків себе через різні молодіжні субкультури (молодіжна субкультура «емо»).

Величезний досвід роботи психологічної служби розкрили:

Ø      Моськін С.І. – заступник директора з соціальних питань МЦППВ. Були наочно представлені схеми-методики роботи Міжрегіонального центру підготовки і перепідготовки військовослужбовців. Матеріали показали мету та спрямованість психологічної служби - це координаційна робота з педагогами і майстрами навчальних груп, а також коррекційна робота з кожним учнем.

Ø      Мартинова Т.І. – заступник директора з навчально-виховної роботи ПТУ №63 теж представила свій досвід роботи психологічної служби. Головне, на її думку, психологічна підтримка і допомога учням із малозабезпечених сімей та соціально відстеження агресивності та тривожності учнів ПТНЗ.

       Заступник директора з соціальних питань  учбового центру «Логос» Ларіна І.Ф. ознайомила всіх присутніх з антинаркотичною програмою «Нарконон». Вона представила диск з матеріалами та надала інформаційну літературу. Представник «Логос» зазначила на тому, що спеціалісти можуть проводити лекції з програми «Нарконон» у кожному ПТНЗ, за Вашим бажанням.

На  нараді висвітлена  проблема зовнішнього незалежного оцінювання для випускників ПТНЗ 2008 року. Головною задачею для педколективів ПТНЗ є надання можливостей кожному бажаючому випускнику ПТНЗ пройти ЗНО і вступити на навчання до вищого навчального закладу 1-4 рівнів акредитації .Для вступу до ВНЗ обов’язковою процедурою є реєстрація кожного бажаючого випускника ПТНЗ,  яке проводиться в єдиних пунктах реєстрації до 20 лютого 2008 року.

Необхідно згадати про інноваційні конкурси-виставки, що постійно проводяться у ПТНЗ та про масові заходи, методичне забезпечення яких організує НМЦ ПТО. Серед запланованих заходів оснащення читалень та побутових кімнат у гуртожитках учнів ПТНЗ Дніпропетровської області. Важливим пунктом для роботи НМЦ ПТО на лютий місяць є організація контролю щодо впровадженням спільної роботи ПТНЗ з регіональними службами.   

                                                                 Піковець Л.Г., методист НМЦ ПТО у Дніпропетровській області