Відкриття  регіонального навчально-практичного  центру сучасних будівельно-монтажних технологій на базі ПТУ№6 м.Дніпропетровська

 

 

              Регіональний навчально-практичний центр сучасних будівельно-монтажних технологій відкрився 10 січня 2008 року  на базі ПТУ-6 м.Дніпропетровська. Задачі даного центру -  впровадження в навчальний процес ПТНЗ області сучасних виробничих технологій, здійснення підготовки, перепідготовки, підвищення кваліфікації учнів-випускників ПТНЗ, педагогічних працівників будівельних училищ,   робітників будівельної галузі, комунального господарства та за новітніми технологіями монтажу санітарно-технічних систем і устаткування,  оздоблення внутрішніх поверхонь будівель та фасадів з використанням сучасних матеріалів,  обладнання та інструментів.

             Головне завдання центру задоволення  потреб ринку праці фахівцями будівельного профілю, які відповідають сучасним вимогам галузі, а також  встановлення ділових стосунків з підприємствами-виробниками сучасних матеріалів обладнання та інструментів.

 

            Центр створювався спільними зусиллями педагогічного колективу ПТУ№6 та працівниками підприємств ЗІП «TRIORA» та фірми  «NIBCO» протягом 2007 року. За цей період було капітально відремонтовано  третій поверх навчального корпусу, створено дві нові  майстерні, кабінет теоретичного навчання, приміщення інструментальної, холу, вестибюля та фасаду будівлі. Для цього було затрачено 117 тисяч гривень коштів, з них 50%  надано ЗІП «TRIORA»  та фірмою  «NIBCO».Крім витрат на ремонтні роботи ці підприємства  приймали активну участь в оснащенні приміщень центру матеріалами,  інструментами, обладнанням та технологічною документацією. За минулий рік було здійснено капітальний ремонт систем холодного, гарячого водопостачання та водовідведення з заміною мереж на сучасні пластикові, а також встановлено енергозберігаюче обладнання використання води, що дало змогу зменшити  витрати холодної води в 4,5 рази.

 

            Така співпраця ґрунтується на двосторонніх угодах, які було укладено училищем з вищезазначеними підприємствами – партнерами в 2007 році. Цими угодами  передбачається постійне взаємовигідне співробітництво в питаннях оволодіння та використання матеріалів та технологій, виробниками яких вони являються, а також пропагування матеріалів та технологій цих фірм. Для цього в угодах передбачається надання матеріалів  та систем для навчальних цілей в відповідності до  потреб навчальних планів та програм на кожен навчальний рік.

          Для реалізації завдань, поставлених перед Центром, здійснено перепідготовку  3 майстрів виробничого навчання та 2 викладачів спеціальних технологій в навчальних центрах фірм-партнерів, про що ними отримано відповідні сертифікати.

          Училище готує робітничі кадри за фахом штукатур-маляр протягом 60 років, але за сучасними технологіями  в останні роки було випущено  біля 180 фахівців цього профілю, які були направлені на роботу в будівельні організації міста та області, такі  як  ЗАТ БП «Придніпров’є» ,                            МК ВП «Дніпроводоканал»,  ТОВ ВК «Стальмонтаж»,    ВК «Сантехмонтаж»

ВО Південмаш  ім. О.М.Макарова. 

            Слід зазначити, що ідею відкриття центру активно підтримали  керівники ЗАТ БП «Придніпров’є»  та  МК ВП «Дніпроводоканал».                         

            Моніторинг ринку праці показав, що в рамках майбутнього реформування комунального господарства країни та будівельного буму, який спостерігається в останній час,   буде зростати  потреба в фахівціях, що володіють технологією сучасного сантехнічного монтажу, який  суттєво відрізняється від традиційних систем і обладнання. Училище має ліцензію на підготовку робітничих кадрів цього профілю і відкриттям відділення центру за технологіями фірм «NIBCO» та інших відроджує підготовку монтажників сантехнічних систем та обладнання, так як в останні  роки прийом за цим фахом не здійснювався. 

            Однією із складових діяльності центру є  курсова підготовка студентів ВУЗів, які отримують вищу освіту на профільних будівельних факультетах. В цьому питанні є досвід співпраці з Дніпропетровським індустріально-педагогічним технікумом, за угодою з яким протягом 5-ти років   підготовлено п’ять груп  студентів, які до випуску з технікуму мали одну або дві робітничі кваліфікації та володіли основами сучасних виробничих  технологій.

           На сьогодні  в училищі навчається група дорослого незайнятого  населення  за направленням центру зайнятості, які в повному обсязі пройшли теоретичний курс та виробниче навчання на технологіях ЗІП  «TRIORA».

         На базі центру планується надання платних педагогічних послуг та виконання замовлень підприємств  та населення на будівельні та ремонтні роботи, що є одним з джерел позабюджетних надходжень училища.  

 

М.Корнієнко,

 заступник директора НМЦ ПТО

 у Дніпропетровській області