Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти
у Дніпропетровській області
Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти
у Дніпропетровській області

Підбито підсумки організації роботи з творчо обдарованою молоддю

Відповідно до плану роботи НМЦ ПТО відбулося заключне засідання обласної секції відповідальних за роботу з творчо обдарованою молоддю. У ході засідання прозвучав інформаційно-аналітичний звіт роботи за 2023-2024 навчальний рік в рамках співпраці НМЦ ПТО, ЗП(ПТ)О та КПНЗ «Мала академія наук учнівської молоді» Дніпропетровської обласної ради».

У звітний період було організовано навчання 40 здобувачів освіти в дев’яти наукових відділеннях МАН. До навчання долучилася молодь 18 ЗП(ПТ)О.

Протягом навчального року організовано і проведено І етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт. У ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт взяло участь 12 здобувачів освіти і отримали три призових місця та обласну іменну стипендію (за роки співпраці - 19 перемог).  

Здійснювався науково-методичний супровід восьми конкурсів (всеукраїнських та регіональних), у яких взяли участь 129 здобувачів освіти ПТО, 79 з яких продемонстрували високі результати і вибороли перемогу.

За особистий внесок у розвиток творчо обдарованої молоді та співпрацю з КПНЗ «Мала академія наук учнівської молоді» Дніпропетровської обласної ради» відзначено подяками наукових керівників Гаркушу С.М. (ДВПУБ), Шевчук Ю.О. (КамПЛ), Осипенко Н.Н. (ДЦПТО), Бедринець О.В. та Єріс Ю.В. (ЦППРК), Ситченка Ю.В. (ДРЦПТО), Соколенка К.В. та Світич К.С. (КЦППРК ), Денисенко О.М.(ДПЗЛ), Алєксєєнко В.С. (ВПУ №17), Жуйкову Н.М.(КамВПУ).

На засіданні секції визначено пріоритетні завдання НМЦ ПТО щодо організації роботи з творчо обдарованою молоддю і співпрацею з регіональним відділенням МАН у 2024-2025 навчальному році:

  • Забезпечення скоординованої діяльності регіонального відділення «МАНУМ» ДОР», НМЦ ПТО у Дніпропетровській області та ЗП(ПТ)О.
  • Активізація закладів професійної (професійно-технічної) області в заходах МАН.
  • Підвищення рівня науково-методичного забезпечення роботи з творчо обдарованою молоддю.
  • Формування інтересу до науково – практичної та дослідницько – пошукової роботи.
  • Підвищення значимості обдарованої молоді та її наставників.
  • Ствердження авторитету професійно-технічної освіти в рамках держави.

Мала академія наук для здобувачів освіти ПТО області є успішним простором самореалізації, що сприяє формуванню стійкого інтересу до науково-дослідницької, експериментальної та винахідницької діяльності молоді.

Тамара КУЗЬ