- Мапа сайту
- Новини
- Про нас
- Плани роботи
- Нормативно-правове забезпечення
- Новинки в сфері П(ПТ)О
- ERASMUS
- П(ПТ)О Дніпропетровщини
- Електронна бібліотека методичних напрацювань
- Прогресивний педагогічний досвід
- Скринька педагогічної майстерності
- STEM - освіта в дії
- Бібліотечна робота
- Професійна підготовка
- Загальноосвітня підготовка
- Навчально-виховна робота
- Психологічна служба
- Експериментальні педагогічні майданчики
- Виставкова діяльність
- Матеріали масових заходів
- Управлінська, фінансово-господарська діяльність
- Захист України
- Інструменти ІТ для використання педагогами
- Збірник «Методичний вісник»
- Важливі події
- Профорієнтаційний термінал
- Дії в надзвичайній ситуації
- Моніторингові дослідження
- Методичний кабінет ЗП(ПТ)О
- Консультативна допомога
- Заходи інших установ
- Методичний фестиваль
ЗДОБУВАЧІ ОСВІТИ ЗП(ПТ)О УЧАСНИКИ НАУКОВО-ПРАКТИЧНОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ «ЛИЦАР УКРАЇНСЬКОЇ СЛОВЕСНОСТІ»
У Дніпропетровському відділенні МАН України відбувся захід, присвячений 255 річчю від дня народження Івана Котляревського - громадського діяча, засновника нової української літератури, письменника, що зробив вагомий внесок у становлення сучасної української літературної мови.
До участі долучилися здобувачі освіти та викладачі Міжрегіонального вищого професійного училища з поліграфії та інформаційних технологій, Нікопольського професійного ліцею, Покровського центру підготовки та перепідготовки робітничих кадрів, Центру підготовки і перепідготовки робітничих кадрів №1 (м. Кривий Ріг).
Головною темою обговорення стала роль Івана Котляревського у становленні української нації в дуже складний для українців історичний період кінця 18 - початку 19 століття. За програмою учасники ознайомилися з фактами його життєвого та творчого шляху, розглянули творчість письменника як творця центрального образу українського театру. Кандидатка філологічних наук, викладачка української мови і літератури Центру підготовки і перепідготовки робітничих кадрів №1 Ольга Борисівна Федоренко ознайомила учасників з історією створення та художньою своєрідністю драми письменника «Наталка Полтавка».
У практичній частині здобувачі освіти «Міжрегіонального вищого професійного училища з поліграфії та інформаційних технологій» Владислава Омелюсік, Ксенія Жутікова, Дмитро Новіков читали найбільш відомі твори «Віють вітри, віють буйні», «Чого ж вода каламутна» та уривки з поеми «Енеїда».
У новому українському письменстві Іван Котляревський став першим митцем, який звернувся до життя народу й народного слова як головних джерел літературної творчості. Вона стала знаковою для історії, літератури та мови нашого народу. Такі заходи дають нам можливість підтримати себе духовно, не впасти у відчай та зрозуміти, що українська нація незнищенна.
До участі в науково-практичній конференції долучилися:
Ольга ФЕДОРЕНКО, кандидатка філологічних наук, викладачка української мови і літератури Центру підготовки і перепідготовки робітничих кадрів №1 (м. Кривий Ріг), яка ознайомила слухачів з історією створення та художньою своєрідністю драми . Котляревського “Наталка Полтавка” ;
Софія ШЕВЧЕНКО, здобувачка освіти Ліцею імені Лесі Українки м. Жовті Води (доповідь “Іван Котляревський як засновник нової української літератури та його внесок у національне відродження”);
Софія ЧИКІДА, здобувачка освіти Ліцею імені Лесі Українки м. Жовті Води (доповідь “І. П. Котляревський – засновник нової української літератури. Поема "Енеїда").
Микита ЛАЗАРЕНКО, здобувач освіти Ліцею “Синергія” Дніпропетровської обласної ради (доповідь “Драматургія та театральна дільність Івана Котляревського”);
Поліна КІМ, здобувачка освіти Українсько-американського ліцею м. Дніпро (доповідь “Вшанування пам’яті Івана Котляревського та відзначення його спадщини”);
Здобувачі освіти Державного навчального закладу "Міжрегіональне вище професійне училище з поліграфії та інформаційних технологій” Владислава ОМЕЛЮСІК, Ксенія ЖУТІКОВА, Дмитро НОВІКОВ занурили учасників у яскравий поетичний світ Івана Котляревського.
Щиро дякуємо спікерам науково-дослідницької конференції та учасникам, які долучилися до заходу, із закладів освіти:
Ліцею імені Лесі Українки (м. Жовті Води), Українсько-американського ліцею, Ліцею № 91 (м. Дніпро), Кислянського ліцею Зайцівської селищної ради, Ліцею “Гранд” Дніпропеттровської обласної ради, Міжрегіонального вищого професійного училища з поліграфії та інформаційних технологій, Нікопольського професійного ліцею, Покровського центру підготовки та перепідготовки робітничих кадрів, Центру підготовки і перепідготовки робітничих кадрів №1 (м. Кривий Ріг).
Тамара КУЗЬ