Шапка

У ЗАКЛАДАХ П(ПТ)О ЗАВЕРШИВСЯ ТИЖДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ

Цьогоріч ми вперше відзначаємо День української мови та писемності в іншу дату — 27 жовтня, а також говоримо про те, як розвивалася писемність на території України та які найдавніші пам'ятки української мови.

Свято нагадує про давність української мови, яка є єдиною державною, про історію її абетки, розповідає про розвиток української писемності, та й загалом популяризує українську мову в Україні та за кордоном, ушанування пам’яті просвітителів слов’ян – Кирила та Мефодія.

В закладах професійної (професійно-технічної) освіти Дніпропетровщини з 23.10 по 27.10.2023 відбувся тиждень української писемності та мови з поєднанням різних форм освітнього процесу та безпекової ситуації Україні.

Упродовж тижня здобувачі освіти та педагоги долучилися до участі у флешмобах: «Носій слова» та «Я написав диктант», у Skype та Viber провели Інтернет телефонію на кращого знавця висловів про мову «Україна починається з тебе», завітали на екскурсію до віртуального музею народного мистецтва, також провели виховну годину «Мова єднає всіх!».

Усю інформацію щодо проведення онлайн-заходів та матеріали заклади П(ПТ)О розміщували на сайтах та соціальних мережах за хештегами: #носійСлова, #ЯНаписавДиктант, #тижденьукраїнськоїписемностітамови, #радіодиктант, #пишеморазом.

Завершився тиждень української писемності та мови нагородженням переможців і активних учасників грамотами й дипломами.

Навіть в умовах війни, організація даних заходів допомагає здобувачам профтехосвіти відчути себе єдиною родиною, патріотами нашої держави.


Марина Мироненко

Картинка 1
Картинка 1