Шапка

Про участь ЗП(ПТ)О області у громадському обговоренні освітніх та професійних стандартів

Реформування професійно-технічної освіти в Україні супроводжується зміною стандартів профтехосвіти та запровадженням професійних стандартів.

Відповідальність за якість розроблених як освітніх, так і професійних стандартів несе їх розробник. Однак, заклади професійної (професійно-технічної) освіти як зацікавлені сторони можу впливати на зміст стандартів шляхом участі у процедурі громадського обговорення проєктів.

Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти Дніпропетровської області проведено вебінар щодо порядку та підходів до проведення процедури громадського обговорення професійних та освітніх стандартів. В ході вебінару була обговорена процедура громадського обговорення, її значення та вплив на остаточний зміст стандартів.

Зупинились на важливості долучення ЗП(ПТ)О до участі у громадському обговоренні стандартів задля недопущення втрати права здійснювати різні види підготовки відповідно до чинного законодавства.

На практичних прикладах продемонстровано практичні підходи щодо організації роботи в ЗП(ПТ)О стосовно розгляду проєктів стандартів та надання пропозицій/зауважень до них.

До участі у заході долучилися 92 учасники.

Розробка якісних освітніх та професійних стандартів – це запорука приведення освітнього процесу в закладах професійного (професійно-технічного) навчання до європейський стандартів освіти.

Картинка 1
Картинка 1
Картинка 1