Відкрито 29-тий Центр професійної кар’єри на базі ЗП(ПТ)О Дніпропетровщини

На базі ДПТНЗ «Криворізький навчально-виробничий центр» відбулось відкриття 29-го Центру професійної кар’єри «WorkHub».

В рамках заходу в очно-дистанційному форматі проведено круглий стіл та дискусія щодо взаємодії системи професійної (професійно-технічної) освіти із соціальними партнерами (регіональний компонент) за участі представників Криворізької міської організації Всеукраїнської спілки працівників і підприємств торгівлі, громадського харчування та послуг, департаменту освіти і науки виконкому Криворізької міської ради, Тернівської та Покровської районних у місті рад, Криворізької філії Дніпропетровського обласного центру зайнятості, Брянківського фахового коледжу Державного закладу «Луганський національний університет ім. Тараса Шевченка», підприємств міста, закладів загальної середньої освіти м.Кривий Ріг, 15 закладів професійної (професійно-технічної) освіти, на базі яких заплановано відкриття Центрів кар’єри у 2023-2024 н.р.

Обговорено питання нових підходів підготовки кваліфікованих кадрів галузей торгівлі, харчування та послуг, підняття престижності ПТО через ефективні форми та методи профорієнтаційної роботи, навчання частковим та повним кваліфікаціям за програмами сертифікаційних курсів різних категорій населення, важливість кар'єрного консультування, працевлаштування випускників закладу та організації виробничої практики, зміни професійного напрямку та кроки до подальшої співпраці із соціальними партнерами на потребу місцевої громади відповідно до попиту ринку праці для відбудови міста та України в цілому у воєнний післявоєнний часи.

Приємним фактом є підтримка Голди Виноградської, голови Національного галузевого партнерства у легкій промисловості України Fashion Globus Ukraine, яка зазначила, що Центр професійної кар’єри є рушійним інструментарієм для підготовки кваліфікованих спеціалістів галузі, які вже зараз затребувані для сприяння у перемозі України.

Методистами навчально-методичного центру профтехосвіти у Дніпропетровській області для 20 педагогічних працівників проведено тренінг з профорієнтаційних компетенцій «Сучасні форми та методи профорієнтаційної роботи» за модулем «Інноваційні підходи до практичного профорієнтаційного консультування населення різної вікової категорії». Учасники тренінгу отримали дієвий методологічний інструментарій для використання в роботі в рамках діяльності Центру професійної кар’єри.

Практичний психолог закладу провела тренінг для здобувачів освіти «Проєкт успішної кар’єри». З учнями відбулось обговорення кроків щодо визначення цілей побудови професійної траєкторії, пошуку джерел навчання та фахівців, визначення реальних термінів очікуваних результатів.

Сподіваємось, що спільна консолідація зусиль всіх учасників даного процесу сприятиме популяризації робітничих професій, зацікавить населення навчатись протягом життя та позитивно впливатиме на економічний розвиток регіону у воєнний та повоєнний час.
https://www.facebook.com/kryvorizkyynavchalnovyrobnychyytsentr/videos/636806825241051
https://youtu.be/ZquDCeC-jDo?si=FBskK00bhZoVWHQf

Олена ГРИШАЄВА,
Заступник директора НМЦ ПТО
у Дніпропетровській області

Картинка 1
Картинка 1
Картинка 1
Картинка 1
Картинка 1
Картинка 1