Свято День комп’ютерника і програміста відзначають в закладах професійної (професійно-технічної) освіти Дніпропетровщини

Картинка 1

Сьогодні, день комп’ютерника і програміста - неофіційне свято айтішників. Це надзвичайно творчі професії, які вимагають витримки та терпіння, вміння швидко адаптуватись і при тому креативно мислити. ІТ- фахівці повинні володіти як знаннями в математичних галузях, так і мати добрий рівень англійської мови, знати фундаментальні структури даних та алгоритми обробки інформації, які застосовуються в ЕОМ; знати мови програмування; сучасні технології проектування та розробки програмного забезпечення тощо.

На Дніпропетровщині підготовку кваліфікованих працівників ІТ галузі здійснює 10 закладів професійної (професійно-технічної) освіти з професій «Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення», «Оператор комп’ютерної верстки» (ПТУ № 2, ВПУ № 17, МВПУПІТ, КНВЦ, МЦППВ, КПГТЛ, КЦППРК, ВПУ № 75, АЦППРК, ТФКДДТУ). Всього навчається близько 650 осіб.

Щороку здобувачі освіти ЗП(ПТ)О демонструють свої професійні уміння і навички роботи на комп’ютері, розкривають свій творчий потенціал приймаючи участь в обласних конкурсах. Так, цьогоріч здобувачі освіти ЗДПЛ, КПГЕМЛ, КПГТЛ, МВПУПІТ, ПЦППРК, ЦАПЛ, ЗДЦПТО, КЦППРКБГ, ТПАЛ стали переможцями конкурсу комп’ютерної графіки та анімації, де вони через мистецтво висловлювали свої емоції та вдячність українським захисникам і захисницям. У конкурсі з web-дизайну стали переможцями здобувачі освіти ЗДПЛ, ДВПУБ.

Вперше профтехосвітяни області прийняли участь у Міжнародному конкурсі з комп’ютерної графіки та web-дизайну «CreDiCo», який проходив серед  здобувачів освіти ЗОШ, ЗП(ПТ)О та закладів вищої освіти п'яти країн світу (Україна, США, Грузія, Туреччина, Польща). За результатами конкурсу здобувач освіти ДВПУБ посів І місце у номінації «web-дизайн». Працевлаштовуються здобувачі освіти ЗП(ПТ)О офіс-менеджерами, операторами обробки баз даних, веб-дизайнерами, верстальниками, консультантами комп’ютерної техніки на ПрАТ «Інтерпайп НТЗ», ТОВ «НОРМА-ТЕХ», «Магнітні технології», «Логопринт», рекламно-виробничу компанію «Бізнес сувеніри», ФОП Буря О.М., Будак В.В., Шаповал І.О. тощо.

Сьогодні, в умовах військового стану, програмісти та комп'ютерники роблять усе можливе для нейтралізації ворога в інформаційному та кіберпросторі, працюють над створенням спеціалізованих застосунків для військових, боронять рубежі України. З метою опановування початкових відомостей про кібербезпеку педагоги та здобувачі освіти ЗП(ПТ)О області здійснюють навчання з курсу Introduction to Cybersecurity («Вступ до кібербезпеки») у мережевій Академії CISCO НМЦ ПТО у Дніпропетровській обл. Всі хто вже отримав сертифікати про успішне завершення, внесені до інформаційної бази академії, що надасть їм можливість і надалі навчатися на курсах, підвищувати рівень обізнаності не тільки у сфері кібербезбеки, а й інших напрямках розвитку інформаційних технологій.

Вітаючи з професійним святом, зичимо профтехосвітянській ІТ спільноті міцного здоров’я, добробуту, продуктивної та творчої праці, нових форматів комунікацій.

Миру і безпеки нам усім!

Разом до Перемоги!